הרפז: דובר צה"ל אבי בניהו עמד מאחורי המסמך

במכתב שהעביר למבקר המדינה בשנת 2012 ונחשף היום, טוען בועז הרפז כי מי שעמד מאחורי הניסיון להכפיש את שר הביטחון לשעבר ברק הוא דובר צה"ל באותה התקופה - אבי בניהו. למרות הטענות, לא מצא מבקר המדינה פסול בהתנהגותו של בניהו באותה עת

הפרשה מסרבת לדעוך, ארכיון (חדשות 2)

בועז הרפז, האיש שעומד מאחורי פרשת "מסמך הרפז" מפנה אצבע מאשימה לעבר דובר צה"ל לשעבר תא"ל (במיל') אבי בניהו וטוען כי הוא שיזם את הרעיון לאסוף מידע רגיש אודות שר הביטחון - כך עולה ממכתב ששלח הרפז למבקר המדינה בשנת 2012. למרות הטענות, לא מצא מבקר המדינה פסול בהתנהגותו של בניהו באותה העת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"את הרעיון לאסוף חומרים נגד ברק, אנשיו וגלנט, לא אני הגיתי ולא אני יזמתי, אלא תא"ל בניהו, ששימש דובר צה"ל", כתב הרפז. "כמן כן, עולה כי בניהו איים על השר להגנת העורף מתן וילנאי, כי יפורסמו אודותיו כתבות שליליות בתקשורת אם ימשיך להתבטא נגד גבי אשכנזי".

הדברים נחשפו במסגרת תביעת הדיבה שהגיש בניהו נגד חברת מקאן-אריקסון, "ידיעות אחרונות" ועיתון "הארץ". בתגובה הגיש משרד הפרסום בקשה לבית המשפט להורות על זימון עדים חדשים במשפט, בהם גם הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי. עם זאת, למרות ההאשמות של הרפז, בבדיקה שערך מבקר המדינה הוא לא מצא פסול בהתנהגותו של בניהו באותה תקופה.

בפנייה למבקר המדינה, טען הרפז כי הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי, אשתו רונית ודובר צה"ל פעלו באופן שיטתי על מנת להכפיש את שר הביטחון ומי שהיה המועמד המוביל לתפקיד הרמטכ"ל - האלוף יואב גלנט. ""הגברת אשכנזי הפנתה אותי לעיתונאים למטרת פרסום הכפשות על לשכת שר הביטחון", כתב הרפז. "אני מאשר שהייתי מעורב בהפצת מצגת ההכפשות, ועם זאת מדגיש כי קיבלתי אותה מרונית אשכנזי כפי שהוכח בחקירת המשטרה".

פרשת המסמך פורסמה לראשונה בחדשות 2 בשנת 2010, אז נחשף המסמך שנועד לכאורה להכפיש את הרמטכ"ל באותה שעה - גבי אשכנזי. בשבועות שלאחר מכן התברר כי מי שעומד מאחורי פרסומו הוא לא איש מלשכת גלנט, אלא הרפז עצמו שהיה מהמקורבים לרמטכ"ל לשעבר.