דורס לולה אמדור ז"ל לא הואשם בהריגה

אשר אבוטבול, שנהג ברכב שפגע בלולה אמדור בת ה-85 בתאונת פגע וברח, הואשם הבוקר רק בעבירות של הפקרה, נהיגה ללא רישיון ושיבוש הליכי משפט. כמו כן הוגש כתב אישום נגד שישה נאשמים נוספים בפרשה, שעל פי כתב האישום סייעו בשיבוש ראיות - ביניהם אמו של אבוטבול

אשר אבוטבול הואשם הבוקר (ו') בהפקרת לולה אמדור ז"ל - אבל לא בהריגתה. אבוטבול, נהג הרכב שפגע בלולה אמדור ז"ל בת ה-85 בתאונת פגע וברח בבאר שבע בחודש יוני, הואשם גם בנהיגה ללא רישיון ושיבוש הליכי משפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, אבוטבול ברח והסתתר מהמשטרה בסיוע בני משפחתו עד שנלכד. בנוסף לעובדה שנהג ללא רישיון, בכתב האישום נטען כי הרכב לא היה מכוסה באף פוליסת ביטוח. בפרשה ישנם שישה נאשמים נוספים, ביניהם אמו של אבוטבול, להם מיוחסות עבירות של הדחת עדים, העלמת ראיות ושיבוש הליכי משפט.

פרקליטות מחוז דרום החליטה לא להאשים את אבוטבול בסעיפי הריגה או קטילה, על אף התוצאות הקטלניות של התאונה. בשבוע שעבר, בעת הארכת מעצרו, הביע אבוטבול חרטה על מעשיו ואמר לכלי התקשורת הרבים שליוו אותו כי הוא "מצטער מעומק לבו על מה שקרה". לדבריו, הוא ברח מזירת האירוע משום ש"פחד לאבד את משפחתו".

"מדובר במעשה בזוי ושפל"

בתום חקירה סמויה נעצרו יחד עם אבוטבול ארבעה חשודים נוספים מבני משפחתו שקשרו עצמם לאירוע. כבר בחקירתו הודה אבוטבול במיוחד לו והביע צער על האירוע הקשה.

"מדובר במעשה בזוי ושפל", אמר מפקד מחוז דרום במשטרה, ניצב יורם הלוי שהתייחס בשבוע שעבר למעצר החשודים. "עבירה זו אינה שונה בעיני בחומרתה מעבירת רצח". לדברי מפקד המחוז, "המעשה הלא אנושי של הפקרת אדם בכביש מתבוסס בדמו מבלי לעזור לו או להזעיק עזרה הוא שפל המדרגה האנושית".

הלוי הוסיף: "אמרתי כבר אז כי לא ננוח ולא נרפה עד שנשים את ידינו על מי שביצע את הפשע החמור והנבזי. נאסוף את מיטב הראיות כדי להניח תשתית ראייתית מוצקה לפרקליטות לצורך הגשת כתבי אישום חמורים ביותר כנגד החשודים" .