פרשת הבקבוקים: היועץ המשפטי לממשלה יכנס דיון

וינשטיין יקיים הערב דיון מיוחד בנושא ההתנהלות במעונות ראש הממשלה. בסוף הדיון צפוי וינשטיין לקבל החלטה כיצד לנהוג בנושא. בין היתר הוא עשוי להורות למשטרה לפתוח בחקירה פלילית, או להעביר את הסוגיה לבדיקת מבקר המדינה

דיון בנושא "פרשת הבקבוקים" (פלאש 90)

התפתחות בפרשת הבקבוקים: היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין יכנס הערב (ראשון) דיון בנושא ההתנהלות במעונות ראש הממשלה. הדיון יעסוק בין היתר בנושא דמי פדיון הבקבוקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשרד המשפטים מנסים אומנם להנמיך את הציפיות לקראת הפגישה, אך מדובר בדיון דרמטי שצפוי להוביל לכך שהפרשה תתברר לעומק במסגרת כזאת או אחרת. אחת מהאפשרויות העומדות על הפרק היא שהיועץ המשפטי לממשלה יורה למשטרה לפתוח בבדיקה או בחקירה פלילית בנושא.

אפשרות נוספת העומדת בפני היועץ היא להשאיר את בדיקת הנושא למבקר המדינה. מכיוון שהפרשה זכתה לסיקור נרחב ולתשומת לב תקשורתית וציבורית כאחד, פעולת המבקר לא תתנהל בחלל ריק ותתבצע במידה רבה תחת עין ציבורית בוחנת.

ישיבה דרמטית (מרים אלסטר, פלאש 90)

הנהג לשעבר יוצא להגנת הזוג נתניהו

אמש התייצב ויקטור סרגה, ששימש במשך חמש שנים כנהגה של אשת ראש הממשלה, לצד בני הזוג נתניהו בפרשת הבקבוקים. סרגה חתם על תצהיר שכותרתו "האמת מאחורי ההכפשות נגד משפחת נתניהו".

לדבריו של סרגה, לאחר שנים שבהן נזרקו הבקבוקים הריקים בבית ראש הממשלה לפח האשפה, הוחלט למחזר את הבקבוקים הריקים כשהרעיון המרכזי הוא שמירה על איכות הסביבה.סרגה הוסיף כי הוא זה שאסף את הבקבוקים למחזור "כאשר התמורה שהתקבל בגין מסירת הבקבוקים נותרה תמיד אצל מרשי ושימשה כקופה קטנה לצרכי בית ראש הממשלה והעובדים בו", נכתב בתצהיר.

התייצב להגנת הזוג. סרגה

ממסמכים שהגיעו לידי חדשות 2 עולה כי משרד ראש הממשלה קנה משקאות אלכוהוליים משני ספקים: בסוף 2010 נרכשו בשלושה חודשים משקאות בסך 50 אלף שקלים ובתקופה נוספת, חלקה חופפת, נרכשו משקאות נוספים בעוד 25 אלף שקלים. תיעוד נוסף מציג סכום דומה לתקופה של שנה וחמישה חודשים.

על פי התיעוד הזה בלבד, נרכשו משקאות בסך 100 אלף שקלים במשך כשנתיים. מכאן שהצטברו בבית ראש הממשלה לא מעט בקבוקים שהיה למחזר, רק שהכסף תמורתם אמור היה להיכנס חזרה לקופת המדינה. "ביבי לוקח המון יין לאירועים שלו", סיפר אחד הספקים. "היו מקבלים תקציב 25 אלף שקל, ואז קונים כל פעם קצת עד שגומרים את הסכום הזה".