פרשת האיברים: המדינה תשלם לאחיו של דודו טופז מאות אלפי שקלים

בהסכם פשרה שהושג לאחרונה, תשלם המדינה כ-300 אלף שקלים למיקי גולדנברג, אחיו של הבדרן דודו טופז ז"ל בעקבות פרשת האיברים. "מי שלקח את ליבו של דודו הוא פרופ' היס", אומר עורך דינו של גולדנברג

ארבע שנים לאחר ששם קץ לחייו בתא כלאו, פרשת מותו של הבדרן דודו טופז ז"ל מגיעה היום לסיומה. המדינה תפצה את אחיו, מיקי גולדנברג, במאות אלפי שקלים - זאת לאחר שאיבריו נשמרו במכון לרפואה משפטית במשך שלוש שנים ללא ידיעת המשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה החלה שנים ספורות לאחר מותו של הבדרן, אז קיבל גודלנברג שיחת טלפון אנונימית ממקור שאמר לו שהלב של אחיו נשמר בצנצנת במכון לרפואה משפטית. הוא התקשר למקום ונענה בהכחשה מוחלטת. לאחר שפנה באמצעות עורך דין למקום, הוא הוזמן למכון שם הודו בפניו כי ליבו ורקמות מריאת אחיו אוחסנו במקום.

גולדנברג, באמצעות עורך דינו הגיש תביעת עתק בסכום של 2 מיליון וחצי שקלים. כעת הושגה פשרה בינו לבין המדינה שבמסגרתה הוא יפוצה בכ-250 אלף שקלים, לא כולל הוצאות משפט, ובכ-300 אלף שקלים בסך הכל.

יפוצה, גולדנברג (חדשות 2)

פרקליטו של גולדנברג, עורך הדין אפי נווה, מברך היום על ההחלטה. "דודו טופז נקבר ללא הלב שלו, מי שלקח את הלב היה פרופ' היס שהשאיר אותו במכון לרפואה משפטית", אמר היום לחדשות 2. "הגשנו תביעה והם הכחישו כל אחריות. זה לא צוין בדוח הנתיחה, אך בסופו של דבר הם הודו בכך".

"לא מכינים אותנו למצב שנצטרך לעבור הלוויה פעמיים"

בחודש מאי בשנה שעברה, הגיעו בני משפחתו של טופז בפעם האחרונה לחלקת האמנים בבית העלמין ירקון, כדי לחלוק פעם נוספת כבוד אחרון, לליבו של הבדרן שנטמן בקבר שהיה אז בן שלוש שנים.

"זה דבר שאני לא מאחל לאף אחד", אמר זמן קצר לאחר מכן גולדנברג בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "מכינים אותנו למוות מאז שאנחנו ילדים קטנים, אבל לא למצב שנצטרך לעבור הלוויה פעמיים, להגיד שוב קדיש, להיפרד".

טופז, מי שנחשב במשך שנים לבדרן הפופולרי בישראל ולאחד ממגישי הטלוויזיה המובילים, נעצר בשנת 2009 בחשד שיזם שורה של תקיפות בבכירים בטלוויזיה, מאחר שאלו לא נענו לקריאותיו לשוב לקדמת הבמה. חודשים ספורים לאחר מכן, תלה עצמו טופז בתא שבו הוחזק.