אישום: העביר חומרי נפץ למטען ב"טיב טעם"

ליאור מנשה מואשם כי תיווך בעסקה, בין חייל צה"ל לגורמים עבריינים, למכירת חומרי נפץ ששימשו לבניית המטען שהוטמן בסניף "טיב טעם" בתל אביב. לפי האישום, מנשה העביר את חומרי הנפץ ביחד עם נפצים וחוט לאזרח א.א. וזה בנה את המטען ביחד עם שניים נוספים. כתוצאה מהפיצוץ בסניף נפצע אזרח בינוני

"המטען יכול היה לגרום למוות". ארכיון (גוגל סטריט ויו)

כתב אישום הוגש היום (ב') לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד ליאור מנשה, בגין תיווך בין חייל צה"ל לגורמים עבריינים במכירת חומרי הנפץ - ששימשו למטען החבלה שהתפוצץ בסניף "טיב טעם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי האישום, החייל העביר לנאשם חומר נפץ, שהוציא מבסיס צבאי שלא כחוק. מנשה העביר כ-133 גרם של חומר הנפץ ביחד עם נפצים וחוט חשמל לאזרח א.א. תמורת 2,000 שקלי. את הכסף שקיבל, לפי כתב האישום, מסר לחייל.

עוד מתואר באישום כי אותו אזרח יצר קשר עם שניים נוספים, אלירן וקנין ואפי גרבי, כדי לייצר מהחומרים מטען חבלה שישמש לפגיעה בסניף בתל אביב. השלושה הרכיבו ביחד מטען "שעלול היה לגרום להרס רב ולמותו של אדם בזמן ההתפוצצות".

בחודש מארס, לפי האישום, הטמינו וקנין וגרבי את מטען החבלה הקטלני בתוך סניף "טיב טעם" ברחוב אבן גבירול. כתוצאה מהפיצוץ התלקחה שריפה במקום ואדם אחד נפצע באורח בינוני. מנשה מואשם במסירת החזקה בנשק לזולתו בלא רשות והפרקליטות ביקשה מבית המשפט לעוצרו עד תום ההליכים.

בתחילת החודש עצרו היחידה המרכזית לחקירות מיוחדות בצה"ל ומשטרת מחוז ת"א את החייל, ששירת כאיש קבע. כמו כן נעצר האזרח בחשד שהיה מעורב בהספקת אמצעי הלחימה.