המשנה ליועץ המשפטי לממשלה: "נותרו סימני שאלה בגרסת פרנקל"

לאחר שמשרד המשפטים בהונג קונג שלל את גרסתו של המועמד לנגיד בנק ישראל, שפרש בעקבות הפרסומים על פרשת "תיק החליפות", רמזה עו"ד דינה זילבר לעמדתו האפשרית של וינשטיין בנושא, ואמרה כי ייתכן והמינוי היה לבסוף מתבטל "גם אם ראש הממשלה היה מעוניין בכך"

בעקבות פרישתו של מי שהיה המועמד המוביל לתפקיד נגיד בנק ישראל, פרופ' יעקב פרנקל, התייחסה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד דינה זילבר, לעמדתו האפשרית של עו"ד יהודה וינשטיין לפרשה, אם וכאשר היה נדרש לנושא. היא רמזה, כי ייתכן והמינוי היה לבסוף מתבטל "גם אם ראש הממשלה היה מעוניין בכך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 "נותרו סימני שאלה לגבי טענות עובדתיות כגון איך יכול אדם לצאת מחנות כשהוא לוקח מוצר ומשאיר מישהו מאחוריו לשלם", אמרה עו"ד זילבר, והוסיפה כי "מעבר לקושי שטמון בגרסתו של פרנקל, ראינו בחומרה נקודה נוספת והיא אי דיווח הנושא". לדברי עו"ד זילבר, נקודת המוצא היא שבוועדת טירקל, המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה, לא מתייצבים אנשים שהם "עבריינים בפוטנציה".

המשנה ליועמ"ש, עו"ד דינה זילבר (חדשות 2)

"תפקידה של הוועדה היא לשמש 'מסננת' עבור הציבור", המשיכה, "לכן היא גם לא מצוידת במערך של חוקרים ושוטרים". המשנה ליועץ המשפטי ציינה, כי גם בהנחה שוועדת טירקל הייתה מאשרת את מועמדותו של פרנקל, "לוינשטיין יש מילה והוא בוחן את הדברים באופן עצמאי. מאחר והוא אמור להגן על המינוי בבג"ץ - הוא זה שהיה פוסק האם ניתן היה להביא את המינוי לממשלה או לא להגן עליו כלל".

הונג קונג דחתה את גרסת פרנקל: "הוא נעצר והואשם, לא התנצלנו"

השבוע פורסם כי משרד המשפטים בהונג קונג הכחיש את טענת המועמד לשעבר לנגיד בנק ישראל, שלפיה הסתיימה חקירתו בחשד לגניבת תיק חליפות בדיוטי פרי בהתנצלות ובהבעת תודה על כך שנמנע מלתבוע פיצויים. על פי הודעת שלטונות הונג קונג, שפורסמה לראשונה ב"הארץ", עולה כי פרנקל לא רק עוכב, אלא נעצר ואף הועמד לדין. כתב האישום נגדו בוטל רק לאחר כחודשיים.

דוברת משרד המשפטים בהונג קונג ג'וזפין צ'אן שלחה הודעה בתגובה לפניות עיתונאים הסותרת את גרסתו של פרנקל.  "ד"ר יעקב פרנקל ביצע לפי הנטען עבירה של גניבת תיק בגדים בחנות מוצרים פטורים ממס בנמל התעופה הבינלאומי בהונג קונג ב-19 בנובמבר 2006. הוא נעצר והואשם בו ביום.

הוא הובא בפני בית משפט השלום והדיון בתיק הופסק עד ל-11 בינואר 2007. מאוחר יותר מסרה עורכת הדין שייצגה אותו הצהרה מידידה וחומר נוסף. ד"ר פרנקל טען שחפץ לקנות את תיק הבגדים לפני עלייתו למטוס, אך מאחר שהיה עליו לעבור ביקורת ביטחונית ביקש מידידה שתשלם בעבורו והוא יפגוש אותה לאחר מכן ויחזיר לה את דמי הקנייה. הוא לא מצא את ידידתו והידידה לא שילמה תמורת תיק הבגדים".

עוד הוסיפה הדוברת כי "בהתחשב בהצהרות שנמסרו ובחומר הנוסף הוסכם שלא להמשיך בתביעה נגדו והאישום בוטל בבית משפט השלום ב-11 בינואר 2007. לא היתה התנצלות כלשהי בפני ד״ר פרנקל ומשרד המשפטים לא הודה לו על שלא תבע פיצוי".