אישום: רצח את עורך דינו כי לטענתו שיתף פעולה עם עורכת הדין של אשתו

כתב האישום נגד טאדסה גטאהון מתאר את כעסו על עורך דינו, נתן ז'ורנו, שלטענתו שיתף פעולה עם עורכת הדין שייצגה את אשתו בהליך גירושין. הוא דרש את כספו בחזרה ואיים - "זה הסוף שלך". אחרי חודשים ספורים רצח אותו ואת בתו

כתב אישום הוגש היום (ה') לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד טדאסה גטאהון בגין רצח עורך הדין נתן ז'ורנו ובתו ימית בירושלים. מכתב האישום עולה כי גטאהון שכר את שירותיו של ז'ורנו, במסגרת הליך גירושין, וטען כי עורך דינו שיתף פעולה עם עורכת הדין של אשתו. הוא דרש את כספו בחזרה ומשנענה בשלילה - ירה בעורך הדין ז'ורונו ובבתו למוות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי האישום, ביוני 2012 ביקש גטאהון,  שעבד כמאבטח בחברת "מודיעין אזרחי", מעורך הדין ז'ורנו לייצג אותו בהליך הגירושין. השניים סיכמו על שכר טרחה של 20 אלף שקלים. עשרת אלפים שקלים, הועברו לז'ורנו במעמד החתימה, וכחודש לאחר מכן העביר לו הלקוח 1,600 שקלים נוספים. לפי ההסכם היה אמור גטאהון להשלים את הסכום עם מתן החלטת בית הדין.

אלא שהתוכניות השתבשו. בנובמבר הגיע גטאהון למשרדו של ז'ורנו וביקש כי יפסיק לייצגו, לטענתו, בגלל שיתוף פעולה לכאורה עם עורכת הדין של אשתו. "זה הסוף שלך", איים הנאשם על עורך הדין, שחשש לחייו, ומיהר להזעיק משטרה - כך על פי התביעה.

נתן ז'ורנו ז"ל (באדיבות המשפחה)

לפי האישום, כעבור חודש שלח עורך הדין מכתב ללקוח ובו הודיע לו על הפסקת ייצוגו. גטאהון מצידו שלח מכתב תלונה ללשכת עורכי הדין בו התלונן על אופן טיפולו של עורך הדין ז'ורנו בתיקו, וביקש עזרה בקבלת כספו בחזרה.

ועדת האתיקה של מחוז ירושלים גנזה את תלונתו של הנאשם. גטאהון הגיע עוד פעמיים למשרדו של עורך הדין כדי לדרוש את כספו בחזרה. בפעם השלישית, בחודש יולי האחרון, הגיע שוב למשרד בבניין כלל בירושלים. הוא חיכה במשך 45 דקות בחוץ ואז, לפי האישום, חצה את חדר הכניסה ניגש למשרדו של עו"ד ז'ורנו ושלף אקדח מכיס מכנסיו.

ימית ז'ורנו ז"ל (באדיבות המשפחה)

"הוא כיוון את האקדח לעבר פלג גופו העליון של המנוח וירה במנוח מספר כדורים בכוונה להמיתו", נכתב בכתב האישום. אז מתואר כי יצא לחדר הכניסה כיוון את האקדח גם אל עבר בתו וירה בה למוות. גטאהון מואשם ברצח בכוונה תחילה.