בית המשפט הרשיע את הרב מוטי אלון בביצוע מעשים מגונים

הרב אלון הורשע הבוקר בבית משפט השלום בירושלים בשתי עבירות של מעשים מגונים בכוח בחבר של אחד מתלמידיו. את הפרשה חשף פורום 'תקנה' לפני שלוש שנים וחצי, בטענה כי יש לו עשרות עדויות למקרים דומים. עם זאת, כתב האישום כלל בסופו של דבר מתלונן אחד, לאחר שצעיר אחר סירב להעיד

רעידת אדמה בציונות הדתית: שלוש שנים וחצי לאחר שפורסם כי הרב מוטי אלון הטריד לכאורה מינית נערים, הרשיע הבוקר (ד') בית משפט השלום בירושלים את הרב בשתי עבירות של ביצוע מעשים מגונים בכוח בחבר של אחד מתלמידיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה החלה בפברואר 2010, כשפורום "תקנה" המורכב מרבנים של הציונות הדתית, פרסם כי הרב אלון הטריד מינית לכאורה נערים שבאו לקבל ממנו עצה. הפרקליטות פתחה בחקירה והחליטה כי יש אמת בטענות שפורסמו.

למרות שפורום תקנה טען כי יש נגד הרב עדויות רבות על התנהגות בלתי הולמת, בסופו של דבר הוגש נגד הרב אלון כתב אישום על מעשים מגונים שביצע לכאורה בשניים מתלמידיו. אחד משני האישומים נגד הרב נמחק בתחילת השנה, בעקבות סירובו של אחד המתלוננים להעיד נגדו.

הרב אלון בבית המשפט (יוסי זילברמן, חדשות 2)

המתלונן השני סירב להעיד

"לאחר תקופה ממושכת של ניסיונות להביא לעדות בבית המשפט את המתלונן שאליו התייחס האישום השני, התברר לפרקליטות כי המתלונן נחוש בדעתו שלא להעיד", נמסר בהודעה שפורסמה בחודש פברואר. "בנסיבות העניין הוחלט שלא לכפות עליו התייצבות, וכתוצאה מכך נאלצה הפרקליטות להודיע על חזרתה מן האישום השני".

למרות זאת, נגד אלון הוגש כתב אישום בעבירות של מעשה מגונה בכוח בקטין. בכתב האישום מתואר כי ב-2005 הניח הרב אלון את ידיו על א', נער בן 17, הושיב אותו על ברכיו ונשק לו, לאחר שזה פנה אליו.

למרות שהפרקליטות הציעה לרב אלון עסקת טיעון מקלה שלא תכלול מאסר בפועל, הרב סירב לקבלה והתעקש להמשיך עם המשפט, שנפתח בסוף 2011.