הבוקר: הכרעה במשפטו של הרב מוטי אלון

סאגה של שלוש שנים תסתיים הבוקר, כשבית המשפט יכריע האם הרב מוטי אלון ביצע מעשים מגונים בצעיר שהגיע אליו לבקש עצה. את הפרשה חשף ארגון שטען כי יש לו עשרות עדויות, אך בסופו של דבר בכתב האישום הסופי נכללה האשמה בהטרדה של גבר אחד, לאחר שגבר אחר סירב להעיד. לרב הוצעה עסקת טיעון ללא מאסר – והוא סירב

יום ההכרעה. הרב מוטי אלון (חדשות 2)

הבוקר בית המשפט המחוזי בירושלים יכריע האם הרב מוטי אלון הטריד מינית את אחד מתלמידיו. בכך, בית המשפט יפרסם את פסיקתו בפרשה שהסעירה ועודנה מסעירה את עולם הציונות הדתית, כשאחד ממנהיגיה הבולטים הגיע לספסל הנאשמים בנסיבות מביכות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה החלה בפברואר 2010, כשפורום 'תקנה' פרסם כי הרב אלון הטריד מינית לכאורה גברים צעירים שבאו אל הרב לעצה. הפרקליטות פתחה בחקירה ומצאה כי לדעתה יש אמת בטענות שפורסמו.

למרות שפורום תקנה טען כי יש נגד הרב עדויות רבות על התנהגות שאינה הולמת, בסופו של דבר הוגש נגדו כתב אישום על מעשים מגונים שביצע לכאורה בשניים מתלמידיו. אחד משני האישומים נגד הרב נמחק בתחילת השנה, בעקבות סירובו של אחד המתלוננים להעיד נגדו.

המתלונן השני סירב להעיד

"לאחר תקופה ממושכת של ניסיונות להביא לעדות בבית המשפט את המתלונן שאליו התייחס האישום השני, התברר לפרקליטות כי המתלונן נחוש בדעתו שלא להעיד", נמסר בהודעה שפורסמה. "בנסיבות העניין הוחלט שלא לכפות עליו התייצבות, וכתוצאה מכך נאלצה הפרקליטות להודיע על חזרתה מן האישום השני", נמסר בחודש פברואר.

למרות זאת, נגד אלון הוגש כתב אישום בעבירות של מעשה מגונה בכוח ומעשה מגונה בקטין תוך ניצול יחסי חינוך. בכתב האישום מתואר כי אלון הניח על צעיר כבן 23 את ידיו, הושיב אותו על ברכיו ונשק לו, לאחר שזה פנה אליו.

למרות שהפרקליטות הציעה לרב אלון עסקת טיעון מקלה שלא תכלול מאסר בפועל, הרב סירב לקבלה והתעקש להמשיך עם המשפט, שנפתח בסוף 2011. ההכרעה כאמור תינתן הבוקר.