פרשת הברחת הזהב: רכוש בשווי 2.5 מיליון שקלים הוחרם מהנאשם

יאכטה, מכונית מרצדס וסירת מירוץ נלקחו בהוראת בית המשפט מאיציק אביתר המואשם כי ביחד עם עוד חמישה ניסה להחדיר לשוק המקומי זהב שחור בכמויות ענק מהשטחים. בית המשפט המחוזי בת"א קבע כי במידה ויורשע הרכוש יעוקל

"הלבנת הון בכ-160 מיליון". אילוסטרציה (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר לרשות המסים לקחת מאחד מבכירי פרשת הברחת הזהב מהשטחים, איציק אביתר, רכוש בשווי של כ-2.5 מיליון שקלים. בין הפריטי שהוחרמו ממנו: מכונית המרצדס שלו, יאכטה ואופנוע ים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפסיקתה קבעה השופטת יהודית אמסטרדם כי אם אביתר יורשע יחולט הרכוש שעוקל ממנו ובו מכונית מרצדס המוערכת בכ-450,000 שקלים, סירת מירוץ מאליבו המוערכת בכ-420,000 שקלים, אופנוע ים קוואסקי המוערך בכ-70,000 שקלים וביתו בקריית אתא המוערך ביותר ממיליון וחצי שקלים.

אביתר, סוחר זהב בן 44 מקריית אתא, מואשם כי ביחד עם ארבעה מעורבים נוספים, תכנן תכנית מתוחכמת כדי להחדיר לשוק המקומי זהב שחור בכמויות ענק שהוברח לישראל מהשטחים. בדרך זו ניסה, לפי כתב האישום, להתחמק מתשלום מסים על קניית זהב.

מחקירת הפרשה, שזכתה לכינוי "זוג משמיים", עלה כי החמישה יצרו שרשרת מכירה פיקטיבית של הזהב, במסגרתה הפיצו חשבוניות מס פיקטיביות, לעסקאות שמעולם לא התקיימו לכ-30 חשודים אחרים. עוד עלה מהחקירה כי ביצעו הנאשמים העברות כספים שלא דווחו בעזרת צ'יינג'ים והלבינו הון בהיקף של כ-160 מיליון שקלים.