אישום: התחזה לשכן - והוציא במרמה כסף מקשישות

דן בודניקוב, תושב י-ם בן 35, מואשם שרימה ולקח כספים מקשישות ברמת גן ובגבעתיים. בודניקוב ביקש מהן הלוואה כדי לשלם לבעל מקצוע שכביכול עבד בדירתו - וסירב לקבל כסף מזומן. חלק מהקשישות – ניצולות שואה

הונה גם קשישים ניצולי שואה. אילוסטרציה (AP)

כתב אישום הוגש היום (ב') לבית משפט השלום בתל-אביב נגד דן בודניקוב, בן 35, המואשם כי רימה קשישות בגבעתיים וברמת-גן ולקח מהן כספים תוך התחזות. הוא מואשם ב-15 עבירות של עושק, קבלת דבר במרמה והתחזות לאדם אחר. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, בודניקוב נהג לסייע לקשישות לשאת את שקיות המצרכים שלהן לדירה, והציג את עצמו כשכן. לאחר מכן, הוא היה מבקש מהן כסף מזומן כדי לשלם לבעל מקצוע שכביכול עבד בדירתו ולא הסכים לקבל צ'ק. כך, נטען, גזל מהקשישות, חלקן ניצולות שואה המסתמכות על קצבת הביטוח הלאומי, 5,720 שקלים בסך הכול.

במשטרה אומרים כי בודניקוב הודה שהונה קשישות, אך לדבריו מדובר במעשים בודדים שלא תוכננו מראש. עם זאת, החוקרים מעריכים כי הוא פעל בשיטתיות תוך תכנון ארוך ובחירת הקורבנות מראש. בבקשת הארכת מעצרו צוין כי שש מהקשישות זיהו אותו כאיש ששדד אותן במסדר זיהוי.

"התנהגותו הנקלית של המשיב מלמדת על תכנון מוקדם וקפדני בבחירת הקורבנות, תעוזה, נחישות, עורמה ושיטתיות. המשיב יישם שוב ושוב את שיטת הפעולה שלו תוך שהוא עובר מספר שלבי ביצוע. המשיב, נוכל מתוחכם, הערים על קורבנותיו הקשישות, תוך ניצול מכוער של מגבלות גילן", כתבה התובעת, עו"ד מור, בבקשת המעצר עד תום ההליכים.