כתב אישום על הרצח באביחיל: "ניסה למנוע מהפורץ לברוח - ונדקר"

לבית המשפט המחוזי בלוד הוגש כתב אישום נגד שניים מתוך ארבעת חברי הכנופיה הפלסטינית, שפרצו לביתו של איציק אלגבי ז"ל במושב אביחיל – ורצחו אותו. אלגבי נאבק עם אחד הנאשמים וניסה למנוע ממנו לצאת מיחידת הדיור, וזה דקר אותו באמצעות מברג. פורץ אחר חבט בראשו

כתב אישום נגד כנופיית הרוצחים (חדשות 2)

לבית המשפט המחוזי בלוד הוגש הבוקר (ב') כתב אישום נגד שניים מארבעת הפלסטינים שרצחו את איציק אלגבי ז"ל במושב אביחיל באוקטובר האחרון, במהלך ניסיון פריצה לביתו. הנאשם הרביעי בפרשה חתם על הסכם עד מדינה בתמורה להפללת חבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מכתב האישום עולה כי בערב ה-22 באוקטובר אסף מרואן עמאר ברכבו את הנאשמים האחרים - עמאר אבו דקה, האדי מוסא ו-א' (הנאשם הרביעי שחתם על הסכם עד מדינה) בעיר טייבה. במהלך הנסיעה הנחה א' את מרואן להגיע למושב אביחיל הנמצא בסמוך לכביש החוף.

הנאשמים וא' החלו לצעוד רגלית בין הבתים השונים באביחיל, כאשר בידיהם כלי פריצה, לרבות מברגים. משהגיעו הנאשמים וא' למשק השייך לאחד הבתים, ניסה אחד מהם לפרוץ את דלת הבית באמצעות מברג גדול שאחז בידו, אך הדבר לא צלח מאחר והאזעקה החלה לפעול.

למשמע האזעקה, קפצו אבו דקה, מוסא ו-א' מעל לגדר והמשיכו לכיוון המשק של אלגבי אשר נמצא בסמוך. בהגיעם ליחידת הדיור, פרץ אחד מהם את החלון, נכנס פנימה ופתח את הדלת לשניים האחרים. בדיוק באותה עת יצא אלגבי מביתו וצעד לכיוון יחידת הדיור כדי לקחת כיכר לחם לארוחת הערב בביתו.

זירת הרצח באביחיל (חדשות 2)


אלגבי נאבק עם הפורצים - ונדקר למוות באמצעות מברג

בהגיעו ליחידת הדיור, הפתיע אלגבי את הנאשמים וא' כאשר הבחין בדלת הבית הפתוחה. אלגבי אחז בחולצתו ובצווארו של אחד הנאשמים על מנת למנוע ממנו לצאת מיחידת הדיור. במהלך המאבק דקר אחד מהם באמצעות מברג את אלגבי בבית החזה ואחר חבט בראשו באמצעות מברג שהיה בידו.

כתוצאה מהמאבק ומהדקירה העמוקה בבית החזה, נגרם לאלגבי נזק חמור בנוסף לפציעות וחבלות בראש, בזרועות ובכתף ימין והוא נפל בפתח יחידת הדיור ונפטר כעבור זמן קצר, בשל איבוד דם רב.

נמלטו מהזירה - והלכו לאכול במסעדה

לאחר נפילת אלגבי ז"ל, נמלטו הנאשמים מהמקום, תוך כדי שא' מתקשר למרואן ומפציר בו לחזור בבהילות למקום על מנת למלט אותו ואת הנאשמים. במהלך השיחה הנחה א' את מרואן לא להיכנס לישוב, אלא להגיע בסמוך ולהפעיל אורות מהבהבים ברכב על מנת שהנאשמים וא' יוכלו לזהות את הרכב.

לבקשת הנאשמים וא', לקח אותם מרואן למסעדה בבאקה אל גרביה. במהלך הנסיעה, שטפו את המברג שהיה מגואל בדמו של אלגבי. לאחר מכן, ישבו לאכול במסעדה ולאחר שסיימו ביקשו ממרואן להסיעם לעיר חדרה בשל רצונם להמשיך ולבצע התפרצויות נוספות באותו ערב.

חבר הכנופייה הרביעי ישמש כעד מדינה 

בסוף השבוע שעבר, במהלך דיון בהארכת מעצרם של החשודים ברצח, נחשף כי הפרקליטות חתמה על הסכם עד מדינה עם אחד מהם, בתמורה להפללת חבריו.

מחוז מרכז במשטרה הגיש הצהרת תובע לבית משפט השלום בפתח תקווה נגד שניים מהחשודים ברצח אלגבי בחצר ביתו שבמושב. במהלך החקירה הופתעו החוקרים לגלות שמדובר בכנופיה שהייתה אחראית ליותר מ-60 פריצות בשרון. הכנופיה אף הודתה בפריצות האלה, וחלק מחבריה גם שיחזרו את רצח אלגבי.