אישום: שוטר הכה אזרח וריסס בגז פלפל ללא סיבה

בתקרית שאירעה לפני כשנתיים חבט שוטר סיור בלסתו של תושב ת"א, וגרם לשבירתה, ללא כל התגרות מצידו. בהמשך, כשהאזרח נפל מעוצמת המכה ריסס עליו השוטר גז פלפל – שוב ללא סיבה. ראש צוות הסיור מואשם כי היה עד למעשה אך לא דיווח עליו כדי לנקות אותו ואת חברו מאשמה

אישום: שוטרים הכו אזרח ללא סיבה (צילום: שי פוקס, חדשו%)

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה הבוקר (א') לבית המשפט השלום בתל אביב כתב אישום שני שוטרי סיור, בגין עבירות של חבלה חמורה, שיבוש הליכי משפט, מרמה והפרת אמונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מכתב האישום עולה כי בחודש אפריל 2011 הגיעו שני השוטרים, שאחד מהם היה אז ראש צוות הסיור, לרחוב אלנבי בתל-אביב בעקבות הודעה על חשד למעשה גניבה. במהלך החיפושים אחר חשוד במעשה התעורר חשדם של השוטרים כלפיי המתלונן, תושב תל אביב, אשר היה בדרכו לביתו. התושב נענה לדרישת השוטרים, הזדהה והציג בפניהם תעודה זהות.

מסיבה לא ידועה וללא כל התגרות מן התושב - כך על פי האישום - חבט אחד משוטרי הסיום בפניו של המתלונן והוביל אותו לסמטה סמוכה, שם הכה אותו שוב בעוצמה וללא סיבה במכת אגרוף אשר פגעה בלסתו וגרמה לשבירתה.

כשהמתלונן נפל לקרקע מעוצמת המכה ומהכאבים, הגדיל שוטר הסיור לעשות והתיז על האזרח הפצוע גז פלפל, כשהוא קורא לעברו "תשמור על עצמך". ראש צוות הסיור, הכלול גם הוא בכתב האישום, הבחין בנעשה וביקש מעמיתו להפסיק, אך נמנע מלהזמין סיוע רפואי למתלונן ולא מילא דוח על המקרה כדי שלא ניתן יהיה לקשר אותו ואת חברו למקרה.