העליון החליט להחמיר את עונשו של רוצח ענת פלינר

בית המשפט קיבל את ערעור המדינה והחמיר את עונשו של הצעיר שהורשע ברצח עורכת הדין ענת פלינר לפני כשבע שנים. "אין די בקטינות לצורך קביעת תקופת המאסר, לאור הקביעה כי לנאשם סיכויים גבוהים לחזור לדרך העבריינות בעתיד", כתבו השופטים בהחלטתם

ענת פלינר ז"ל ובנה (חדשות 2)

בית המשפט העליון קיבל היום (ה') את ערעור המדינה על קלות העונש שהוטל על רוצחה של עו"ד ענת פלינר ז"ל - והחליט להאריך את עונש המאסר מ-18 ל-21 שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום ראשון החל הדיון בערעור שהגישה הפרקליטות, שנימקה את בקשתה להחמרת העונש בכך שעד היום, הנאשם לא לקח אחריות אמיתית על המעשה, וממשיך להאשים את המדינה בכך שלא טיפלה בבעיותיו.

במהלך הדיון בערעור אמרה אמה של ענת פלינר ז"ל לשופטים כי "ילדיה של ענת עלולים לפגוש יום אחד את הרוצח ברחוב". הנער שהורשע במעשה נידון בשנת 2011 ל-18 שנות מאסר בלבד, בשל העובדה כי היה קטין בעת ביצוע המעשה ולאור הבעיות הנפשיות מן סבל.

הרכב השופטים בראשות יורם דנציגר נימק את החלטתו לקבל את הערעור וטען כי "אין די בקטינות כדי להוות שיקול בלעדי לצורך קביעת אורכה של תקופת המאסר המופחתת. יש לאזן בין שיקול השיקום לבין שיקולי ההרתעה והגמול על העבירה".

אמה של פלינר בבית המשפט (חדשות 2)

"סיכוייו של הנאשם לחזור לדרך עבריינית גבוהים"

עוד קבעו השופטים כי "יש לתת משקל הולם להערכת המסוכנות של הנאשם לפיה סיכוייו לחזור לדרך עבריינית בעתיד גבוהים, כמו גם להתייחס לנסיבות הקשות ביותר של ביצוע העבירה, שעל אף שלא הייתה רצח בכוונה תחילה, אופיינה בתכנון מוקדם והצטיידות בסכין, איתו הגיע הנאשם לבית המנוחה".

עורכת הדין ענת פלינר נרצחה בחודש אפריל 2006, כאשר נער בן 15, החליט לבצע שוד באחד הבתים ברמת השרון. כאשר דפק על דלת ביתה של עו"ד פלינר, מצויד בזוג כפפות ובסכין קומנדו, שאלה אותו הנרצחת לזהותו, וזה השיב: "אני השכן".

כאשר פתחה פלינר את הדלת, איים עליה הרוצח באמצעות כלי הנשק שבידו ולאחר מכן דקר אותה פעמיים ונמלט מהמקום. בזמן הרצח שהו שני ילדיה של פלינר בבית והם אלו שהזעיקו את המשטרה ואת כוחות ההצלה.