בשב"ס בוחנים: האם קצב ייצא לחופשה מהכלא?

לאחר שלאחרונה אשרר הפסיכיאטר בכלא מעשיהו כי לא נשקפת מהנשיא לשעבר מסוכנות, הוחלט להכניסו לסבב החופשות. אלא שקצב הוא עבריין מין מורשע וככזה - יציאתו לחופשה מותנית בהליך טיפולי שיעבור בין כתלי הכלא. שב"ס: "יציאתו לחופשה תיבחן על ידי הקריטריונים"

התנאי ליציאה: השתתפות בהליך טיפולי בכלא (רויטרס)

בשירות בתי הסוהר בוחנים בימים אלו בקשה שהעלה נשיא המדינה לשעבר משה קצב לצאת לחופשה ראשונה מהכלא. בכירי השירות בודקים כעת האם סדנה שעבר משה קצב במהלך שהותו בבית הסוהר יכולה להיחשב כסדנה טיפולית ובכך לסלול את הדרך לאישור יציאתו לחופשה ראשונה. בתחילת ספטמבר יסיים קצב לרצות רבע מעונש המאסר שהוטל עליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפסיכיאטר של כלא מעשיהו אשרר לאחרונה את חוות דעתו שניתנה לפני שקצב יצא לחתונת בנו, שלפיה לא נשקפת ממנו מסוכנוּת והוא רשאי להיכנס לסבב חופשות. אלא שבמקרה של נשיא המדינה לשעבר, שנחשב עבריין מין, תנאי ליציאתו לחופשה הוא השתתפות בהליך טיפולי בכלא. מקורביו של קצב אומרים כי בזמן שחלף מאז נכנס לכלא השתתף בכמה סדנאות שיקומיות - אחת מהן נקראת "לגעת ברגש" - ולטענתם הסדנאות האלה עונות על הצורך שנדרש ממנו בהשתתפות בהליך טיפולי.

אם תאושר חופשתו הראשונה של קצב, זה יקרה רק לאחר שבעה בספטמבר, ומכאן שבראש השנה הוא לא יוכל להיות בביתו ולחגוג בחיק משפחתו. משה קצב יבקש כנראה לצאת לחופשה ראשונה ל-48 שעות ביום כיפור, בסוכות או בשמחת תורה. כעת מסתמנת הערכה זהירה שבסופו של דבר יותר לקצב לצאת בחגים לחופשה ראשונה מהכלא. משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: היתכנות יציאתו של משה קצב לחופשה תיבחן על ידי הקריטריונים".