הפרקליטות התחרטה: לא יוגש כתב אישום נגד עד המדינה בפרשת הברנוער

למרות שהצהירה שהיא מתכוונת לעשות זאת - החליטה הפרקליטות שלא להגיש כתב אישום נגד עד המדינה בפרשת הרצח במועדון לנוער גאה. המהלך בא לאחר שפרקליטו של העד נפגש עם נציגי הפרקליטות וציין בפניהם כי הדבר עלול לפגוע בתיק. הוא יישאר במעצר בית ויעיד בבית המשפט

לא יואשם. עד המדינה (חדשות 2)

הפרקליטות החליטה שלא להגיש כתב אישום נגד עד המדינה בפרשת הרצח בברנוער - כך נודע היום (ג') לחדשות 2 באינטרנט. ההחלטה באה לאחר שעורך דינו של העד נפגש עם נציגי הפרקליטות, והסביר להם את עמדתו השלילית של העד בדבר הגשת כתב אישום על מעורבות בפרשה בה נרצחו שני בני אדם במועדון הגאה בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הפגישה הסביר פרקליטו של העד עו"ד אמיר אוחנה לפרקליטות, כי מדובר בעד מדינה מיוחד שבשונה מעדי מדינה אחרים - הוא זה שהגיע אל המשטרה בזמן שהיה בכלא, פענח עבורה את הפרשה וגם אסף עבורה ראיות מפלילות. על כן, לטענתו, יהיה זה בלתי מוסרי ואחראי להגיש דווקא נגדו כתב אישום. הוא גם אמר כי אם יוגש כתב אישום, הדבר עלול לפגוע במוטיבציה של העד להעיד במשפט.

לאחרונה, התבשר פרקליטו של העד, עו"ד אמיר אוחנה כי בקשתו התקבלה ולא יוגש כתב אישום נגד העד. כחלק מההסדר החדש, מרשו יושם במעצר בית בתנאים שבהם הוא מוחזק כיום במסגרת התכנית של הרשות להגנת עדים. בהמשך הוא יגיע להעיד בבית המשפט נגד הנאשם ברצח, חגי פליסיאן.

"הפרקליטות הפגינה תושייה רבה"

עו"ד אוחנה (מימין) ועו"ד שוחטמן (חדשות 2)

"אני שמח לשמוע שזכינו לאוזן קשבת בפרקליטות אשר שוכנעה שלא יהיה זה נכון להגיב כתב אישום נגד עד המדינה", מסר עו"ד אמיר אוחנה.

עו"ד משה שוחטמן, שייצג את עד המדינה בעבר והיה שותף בסוד העניינים במהלך הנוכחי בירך על ההחלטה: "הפרקליטות הפגינה תושייה רבה ושכל ישר בכך שבחרה לקבל את בקשתו של העד שלא יוגש נגדו כתב אישום, כפי שאמרתי רבות בעבר העד עשה מעשה אמיץ, סיכן את חייו עבור פענוח הפרשה וגם הפרקליטות הבינה שעם העד הזה צריך ללכת לבית המשפט יד ביד ולא ראש בראש".

בתחילת החודש הוגש כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בתל אביב, נגד החשוד ברצח בברנוער חגי פליסיאן, בגין רצח ליז טרובישי וניר כץ ז"ל, ועוד 10 ניסיונות רצח של צעירים וצעירות שהיו בברנוער.