מפגינים אחרי הכרעת הדין על הלינץ': "מדינת משטרה"

רבים מתושבי שפרעם ובני משפחות הנאשמים במעורבות בלינץ' של עדן נתן זאדה הפגינו מחוץ לביהמ"ש, מיד לאחר שהתבשרו על הכרעת הדין של השופטים שהחליטו להרשיע ארבעה מהנאשמים בניסיון הריגה ועוד שניים בגרימת חבלה חמורה

החלטת בית המשפט המחוזי בחיפה להרשיע ארבעה מהנשאמים במשפט הלינץ' בחייל היהודי נתן זאדה בניסיון הריגה במקום ניסיון רצח לא הצליחה להרגיע את קרוביהם ומאות המפגינים שהתגודדו מחוץ לאולם. מיד בתום הדיון יצא אחד הנוכחים אל ההמון בחוץ, הקריא להם את החלטת בית המשפט, ואז ניתן האות להגבהת הלהבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההמונים החלו לקרוא קריאות נאצה בגנות המשטרה. כשהם לובשים חולצות עם דגלי פלסטין הם צעקו "מדינת משטרה", ו"בדם ואש נפדה את פלסטין". כשיצא אחד הנאשמים מבית המשפט, נשאו אותו המפגינים על כפיים וקראו לעברו קריאות עידוד רמות. "אין צדק במדינה הזאת", אמר אחד המפגינים, וחברו לידו הוסיף: "זאת מדינת היהודים, הם יכולים לעשות פה מה שהם רוצים". בתום שעה קלה של הפגנה, התפזרו המפגינים מהמקום.

"לא מקובל עלינו", ח"כ ברכה (חדשות 2)

ההפגנה מחוץ לאולם ביהמ"ש, היום (פוראת נסאר)

ח"כ מוחמד ברכה אמר בתום הדיון כי "עצם זה שארבעה הורשעו בניסיון הריגה זה לא מקובל עלינו, יש לנו ארבעה חללים שנרצחו על ידי הפושע ועכשיו המדינה אומרת שדמם של הערבים הפקר. אנחנו נמשיך במאבק משפטית וציבורית".

ח"כ אחמד טיבי אמר כי "הצעירים משפרעם הגנו על עצמם ועל תושבי העיר מול מעשי טבח נוראי. אם היה מדובר במקרה הפוך, שבו יהודים היו המבצעים, הם היו מקבלים צל"שים מהמדינה. הקורבנות היחידים בסיפור הזה הם ארבעת ההרוגים משפרעם".

החייל עדן נתן זאדה (רוטר.נט)

בין המפגינים היו פעילים מטעם המפלגות הערביות, קרובים ובני משפחות הנאשמים. מולם הציבו השוטרים כוחות גדולים של יס"מ, מג"ב ואפילו שוטרים סמויים. המשטרה אף מתחה גדר שתחצוץ בין המפגינים לכניסה לבית המשפט.

חברת הכנסת חנין זועבי הגיעה גם היא לתמוך בנאשמים. "זו זכותו של הערבי להגן על עצמו אם הוא מותקף בתוך הבית שלו", היא אמרה.