אישום: רצח ותלה את שתי בנותיו

עלי אמטיראת מואשם ברצח הבלתי נתפס של בנותיו, רימאס בת ה-4 ואסינאד בת השנתיים מאל פורעה. הוא מכחיש הכל, אך במשטרה טוענים כי אמר להם: "אלה הילדים שלי ואני יכול לעשות איתם מה שאני רוצה"

כתב אישום בגין רצח כפול הוגש הבוקר נגד עלי אמטיראת, הנאשם ברצח בנותיו רימאס ואסינאד בנות ארבע ושנתיים ביישוב אל-פורעה לפני כחודשים. מכתב האישום עולה כי הנאשם רצח ותלה את בנותיו הפעוטות באכזריות בלתי אנושית מקפיאת דם, הותירן תלויות בבית ונמלט מהמקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנאשם תלה את רימאס באמצעות חבל אשר כרך סביב צווארה וקשר לקורת ברזל בתקרת הבית והותירה תלויה באוויר", נכתב בכתב האישום. "מיד לאחר מכן תלה את אסינאד בסמוך לרימאס באמצעות חבל נוסף".

אמטיראת, באמצעות עורך דינו תומר אורינוב מטעם הסנגוריה הציבורית, הכחיש את החשדות המיוחסים לו. הוא טען כי כלל לא היה בביתו ביום הרצח או בימים שקדמו לרצח. זאת בניגוד לעדויות רבות נגדו שמציירות תמונה אחרת.

למרות ההכחשה, במשטרה סבורים שיש בידם הודאה. לטענתם של השוטרים, אמר להם אמטיראת: ״מה שאני עשיתי זה עסק שלי, אלה הילדים שלי ואני יכול לעשות איתם מה שאני רוצה".

אסינאד ורימאס אמטיראת (פאנט)

התחבא בנקיקים ובמערות

כתב האישום מגיע לאחר התנהלות ארוכה שכללה הזנחה משטרתית, וחיפוש ארוך אחר המואשם ברצח לאחר שזה נמלט למקום מסתור באזור ים המלח. אימטראת, בן 40, נעצר לפני כשלושה שבועות. לשוטרים שעצרו אותו סיפר שבמשך שבועות רבים הוא הסתתר בשטחים פתוחים, מערות ונקיקים באזור הנגב. במשטרה הבהירו כי מעצרו התבצע לאחר מצוד מורכב, זאת בשל מסוכנותו ואמצעי הזהירות שנקט לבל ייתפס.

המקרה הקשה לווה בסערה ובביקורת חריפה כלפי התנהלות המשטרה, לאחר שהתברר כי האם התלוננה בתחנה בערד יום לפני הרצח כי האב מאיים לפגוע בבנותיו. "המשטרה לא נקפה אצבע רק בגלל שאנחנו בדואים", טענה אז האם.

האב בידי השוטרים, ארכיון (חדשות 2)

"לא אשכח ולא אסלח, כי הגשתי תלונה במשטרה כמה ימים לפני כן", אמרה האם שתיארה את מסכת ההתעללות הנמשכת של האב בבנותיו לטענתה. "הוא היה מושך אותן בשיער ומטיח אותן ברצפה. הוא בן אדם משוגע".

זמן קצר לאחר המחדל, הורה מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו על הקמת ועדת בדיקה שתחקור את התנהלות השוטרים בפרשה - זאת בשל חשד לרשלנות "בדרגה הגבוהה ביותר", שתרמה לתוצאה הטראגית. בהמשך הוחלט להדיח את מפקד תחנת ערד בשל האירוע הקשה.

"לא התייחסו אלינו", האם (חדשות 2)

"חקירת הרצח והמצוד אחר החשוד הוגדרו על ידינו כמשימה הראשונה בסדר העדיפויות של המחוז", הדגיש מפקד מחוז הדרום במשטרה, ניצב יורם הלוי לאחר לכידתו המורכבת של האב. ניצב הלוי היה אופטימי כבר אז בכל הקשור לגיבוש כתב אישום בתיק נגד האב החשוד. "רק כך אוכל להישיר מבט אל אם הילדות שנרצחו ולומר לה כי עשינו הכל כדי שהמפלצת שביצעה את הרצח תהיה במקום הראוי - מאחורי סורג ובריח".