פרשת "האם המרעיבה": הפרקליטות עשויה לבקש עונש מאסר לאם

4 שנים אחרי שהפרשה התפוצצה, הדיון בפרשת האם המרעיבה חוזר לבית המשפט. אחרי שהאם שהואשמה בניתוק ילדה ממכונת ההזנה, חתמה על הסדר טיעון ושוחררה, בפרקליטות טוענים כי לא עברה את הטיפולים להם התחייבה. לפי כך בדיון עשויים בפרקליטות לבקש לגזור עליה עונש מאסר בפועל

ארבע שנים אחרי התפוצצות הפרשה - האם המרעיבה חוזרת לבית המשפט. הפרקליטות עשויה לבקש מחר (ג') בדיון המחודש בבית המשפט לשלוח את האם, שהואשמה בהרעבת בנה, למאסר בפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ב-2010 חתמה "האם המרעיבה" על הסדר טיעון במסגרתו הודתה כי נהגה לנתק את בנה ממכונת ההזנה והרעיבה אותו. בתמורה, לא נשלחה למאסר בפועל, ושהתה במעצר בית למשך שלוש שנים.

כחלק מההתחייבויות, במסגרת הסדר הטיעון, התחייבה האם לעבור טיפולים רפואיים. אולם בפרקליטות טוענים כי למרות מה שהובטח, האם לא עברה את הטיפולים הרפואיים - ולכן עשויים לבקש עונש מאסר נגדה. בכוונתם לבקש מחר לדחות את הדיון, אך אם לא יידחה הם צפויים לממש את הבקשה.

פרקליטיה של האם, יהודה פריד וטל גבאי, אמרו כי את עמדתם יימסרו רק בבית המשפט.

"מנעה מהילד מזון למרות תחנוניו"

לפני ארבע שנים התפוצצה הפרשה, לאחר שהתברר כי ילד בן שנתיים שאושפז בבית החולים הדסה הר הצופים במצב של תת משקל. בדיקות שערכו לו הרופאים לא הצליחו להסביר את פשר הירידה במשקל. אז הותקנו מצלמות נסתרות שתיעדו את האם מנתקת את הילד שוב ושוב ממכונת ההזנה ואף גורמת לו פציעות. האם נעצרה והוגש נגדה כתב אישום חמור.

הפרשה הציתה הפגנות ברחוב החרדי, ארכיון (אהרון והב - חדשות 24)

כתב האישום גולל מסכת של תיאורים מזעזעים לפיהם נהגה האם, פעם אחר פעם, לעשות הכל כדי להכשיל את ניסיונות הזנת הילד. בין היתר נכתב כי "בכמה מועדים שאינם ידועים במדויק למאשימה, מנעה ממנו מזון למרות תחנוניו".

"במהלך ששת האשפוזים בהר הצופים", תואר אז בכתב האישום, "נהגה הנאשמת לנתק את הצינור שהוביל נוזלים דרך וריד ידו של ח' ואף את הצינור שהוביל מזון ישירות לקיבתו. בחלק מאותם מקרים נספג המזון בשמיכותיו של ח'. במועדים אחרים נהגה הנאשמת להטמין את הצינור המנותק בין שמיכותיו". 

מעצרה של האם המרעיבה גרר אז הפגנות המוניות של העדה החרדית בירושלים. בחסידות "תולדות אהרון" האשימו את לשכת הרווחה בשיתוף פעולה עם המשטרה וקראו לשחרר את האם, שהיתה אז בחודש הרביעי להריונה.