עד המדינה בפרשת הברנוער מאיים: "אם אעמוד לדין - לא אעיד במשפט"

בית המשפט האריך בשבועיים את מעצר הבית של העד המרכזי בפרשת הרצח במועדון הגאה. הוא אמר למקורביו כי אם יוגש נגדו כתב אישום על סיוע בתכנון הרצח, כפי שהצהירה הפרקליטות, הוא לא ישתף פעולה. לדבריו, הוא זה שפתר את התעלומה ובמצב הנוכחי הוא מרגיש כמו אסיר: "משחקי האגו יגרמו לזה שהתיק ייפול"

משוכה נוספת ניצבת בפני המשטרה והפרקליטות בדרך להשגת הרשעה בפרשת הרצח בברנוער? עד המדינה בפרשה טען היום (א') בפני מקורביו כי אם יוגש נגדו כתב אישום - הוא לא יעיד בתיק הרצח ויפיל אותו, לדבריו. "משחקי האגו עם כתב האישום כביכול יביאו לזה שהתיק ייפול", אמר. לטענתו, הוא העביר את המסר גם למשטרה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום הובא העד לבית המשפט בתל אביב, שם הוארך מעצר הבית שלו בשבועיים, עד להגשת כתב האישום המותנה נגדו על סיוע בתכנון הרצח. במהלך חקירותיו במשטרה סיפר העד כי סייע בתכנון הנקמה במנהל הברנוער שאול גנון, על הפגיעה המינית לכאורה בחברו דאז. הוא סיפק לנאשם ברצח חגי פליסיאן פרטים על הכניסה למקום ושעות הפתיחה במועדון הנוער הגאה ברחוב נחמני בתל אביב.

הנאשם ברצח בברנוער. חגי פליסיאן (חדשות 2)

"אני זה שפניתי מיוזמתי לשוטרים, ואני לא אסכים לזה, בלעדיי לא היה בכלל תיק", הוא טען היום בפני מקורביו. "עכשיו אני מרגיש כמו אסיר - אין שום סיבה שאני ארגיש ככה, ולא ארשה לזה לקרות".

בתום עדותו וסיום המשפט, אם אכן יעמוד עד המדינה בסיכומים, כתב האישום נגדו יוקפא. מדובר בהליך שמטרתו להבטיח את המשך שיתוף הפעולה של עד המדינה ואת עדותו במשפט. בשבועות האחרונים עד המדינה נמצא בדירת מסתור כחלק מהתכנית להגנת עדים, זאת לאחר שברח כשהיה בידי המשטרה ולאחר מכן נתפס.