18 חודשי מאסר לעובד זר שתקף קשיש שבו טיפל

רוברט מירנד, מטפל מהודו, הורשע בתקיפת חסר ישע ונשלח לרצות שנה וחצי בכלא. מהאישום נגדו עלה כי הרקע לתקיפה היה זעמו על בנו של הקשיש, שככל הנראה התעכב בתשלום שכרו. "המעשה בוצע תוך פגיעה אנושה באמון שניתן בנאשם, כמי שהופקד על הטיפול בקשיש ודאגה לצרכיו השונים", כתב השופט

(רויטרס)

בית משפט השלום בירושלים גזר היום (א') 18 חודשי מאסר בפועל וחמישה חודשי מאסר על תנאי על רוברט מירנד, עובד זר מהודו שהורשע בתקיפת חסר ישע, לאחר שהתעלל בקשיש בן 84 שבו טיפל - וגרם לו לחבלות חמורות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע הקשה התרחש בחודש פברואר השנה. אז, כך על פי כתב האישום שהוגש נגד מירנד, "תקף הנאשם את הקשיש באלימות וגרם לו לחבלות שונות ובהן שטפי דם בעפעפיים, דימום מהאף, חבלה בכתף, חבלה בצדו הפנימי של הפה וחבלה באוזן".

עוד נכתב, כי הרקע למעשה היה מתיחות בין הנאשם ובין בני משפחתו של הקשיש, בשל ציפייה של הראשון לקבל תשלום מבנו של הקשיש, שככל הנראה התעכב. עוד עלה, כי הנאשם היה שתוי בעת הארוע.

"חומרה מיוחדת אני רואה בכך שהמעשים הופנו כלפי אדם חסר ישע", כתב השופט ירון מינטקביץ בהחלטתו, "שלא הייתה לו יכולת להתגונן מפני המעשים, או אף להתלונן עליהם. יתרה מכך, המעשה בוצע תוך פגיעה אנושה באמון שניתן בנאשם, כמי שהופקד על הטיפול בקשיש ודאגה לצרכיו השונים".