מאסר לאברך שגנב רכב מהרב, נהג בלי רישיון - ודרס נערים

חמישה חודשי מאסר בפועל נגזרו על מנחם מצרפי, תושב בני ברק בן 26, שהורשע כי לקח את רכבו של רב הישיבה שבה למד ללא רשות, נהג בו ללא רישיון ודרס נערים. "מעשיו של הנאשם מבטאים מסוכנות ממשית", כתבה השופטת בהחלטה

מאסר לאברך שנהג ללא רישיון ופגע בנערים (shutterstock)

בית משפט השלום בתל אביב גזר היום (א') חמישה חודשי מאסר בפועל, שבעה חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 3,000 שקלים על מנחם מצרפי, תושב בני ברק בן 26, לאחר שנהג ללא רישיון ברכב שגנב מרב ישיבה ופגע בשני נערים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בחודש מרס 2009, אז ביקש רב הישיבה ממצרפי להביא לו חפצים ממכוניתו ומסר לו את המפתחות. מצרפי, שאינו בעל רישיון נהיגה, הניע את המכונית ונהג בה ללא רשות. בהגיעו לצומת הרחובות כהנמן ושאול המלך בעיר, סטה עם הרכב מהכביש ועלה על אי תנועה בנוי ופגע בשני נערים שעמדו עליו ופצע אותם קל.

במסגרת ההליך המשפטי בעניינו שכלל הסדר טיעון, הודה הנאשם והורשע בעבירות שיוחסו לו. הנאשם הכה על חטא והביע צער וחרטה. לדבריו, עשה מעשה שטות שלא יחזור על עצמו לעולם.

"מעשיו של הנאשם מבטאים מסוכנות ממשית", כתבה השופטת דניאלה שריזלי בהחלטתה, "קיים בהתנהגותו פוטנציאל של פגיעה אנושה בבני אדם המשתמשים בדרך". עוד הוסיפה השופטת כי "נס הוא שהאירוע לא הסתיים בתוצאות חמורות יותר".