שלוש שנות מאסר לצעיר שהתחזה והונה את בנות זוגו

רותם מזרחי, תושב רמת גן בן 31, נשלח לכלא לאחר שהורשע בעבירות של גניבה, הונאה וקבלת דבר במרמה. על פי כתב האישום שהוגש נגדו, הוא נהג ליצור קשר עם צעירות באתרי היכרויות והציג עצמו כיוצא שייטת, עובד משרד הביטחון וסטודנט לרפואה. לאחר שיצר עמם קשרים רומנטיים - הוא גנב מהן כספים

נשלח ל-3 שנים בכלא. מזרחי (דוברות המשטרה, מחוז ת"א)

בית משפט השלום בתל אביב גזר היום (א') שלוש שנות מאסר על רותם מזרחי, תושב רמת גן בן 31, שהורשע בביצוע עבירות גניבה, הונאה וקבלת דבר במרמה לאחר שבמשך מספר שנים נהג ליצור קשר עם נשים שונות באתרי היכרויות באינטרנט ולהציג עצמו כיוצא שייטת, עובד משרד הביטחון וסטודנט לרפואה. על פי כתב האישום שהוגש נגדו, במסגרת יחסי האמון שיצר עם המתלוננות, נהג מזרחי "לנצל שעות כושר שונות ולגנוב מהן כספים".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה נחשפה לפני כשלוש שנים. למערכת חדשות 2 באינטרנט הגיעו אז עשרות תלונות לגבי מזרחי, שטענו כי ניהל עמן קשרים רומנטיים - שבמהלכם, כך גם על פי האישום שהוגש נגדו, הונה אותן וגנב מהן אלפי שקלים.

באחד המקרים הוא נטל כרטיס אשראי של בת זוגו שלא הייתה הדירה ו"גיהץ" אותו במסעדות, רשתות שיווק ועוד בסכום כולל של כ-7,000 שקלים, וכן נהג לגנוב כסף מזומן בארנקה במספר הזדמנויות. בשני מקרים נוספים הוא ניצל את חוסר תשומת הלב של הנשים שהיה איתן וגנב מארנקן כסף מזומן. כך למשל, כשהשניים בילו במסעדת בשרים ברמת החי"ל, הוא ניצל את הזמן כשהיא קמה מהשולחן וגנב כסף מזומן שהיה בארנקה.

על פי אחד האישומים, בשנת 2009 הוא הכיר אישה דרך אתר היכרויות באינטרנט וביניהם נרקמה מערכת יחסים זוגית במשך ארבעה חודשים - בשלב מסוים הוא אף עבר להתגורר בבית הוריה. בין החודשים יוני לספטמבר הוא גנב מבת זוגו 8,000 שקלים - כסף שאספו תלמידיה בשביל לטוס למסע לפולין. נוסף על עונש המאסר, השית בית המשפט על מזרחי חצי שנת מאסר על תנאי ותשלום קנס בסך 20 אלף שקלים לכל המתלוננות יחדיו.

פרקליטו של מזרחי, עורך הדין גיל באיער, מסר כי "מדובר בגזר דין מאוזן שהושג במסגרת הסדר טיעון הלוקח בחשבון גם את המקרים שהובאו בבית משפט השלום, גם תיק שנידון בנצרת בעבירות דומות ובעבירה של נהיגה שלא ברישיון, זאת בנוסף למאסר על תנאי של שלושה חודשים שהופעל. כל זאת נוכח העובדה שמרשי זקוק לטיפול שיוכל לסייע בידו להימנע בעתיד מביצוע עבירות שכאלו".