התינוק בכה - האב קשר את ידיו לבקבוק באזיקון פלסטיק

בית המשפט גזר 3.5 שנות מאסר על אב שהתעלל ממושכות באשתו ובבנו. בין היתר, הכה האב את אשתו בשרשרת ברזל וקשר את רגלי בנו לכיסא באמצעות אזיקון פלסטיק. "הנאשם התעלל במעשיו האכזריים הן במתלוננת והן בבנו שהיה רק בן שנה וחצי, דבר המוסיף נופך של חומרה יתרה להתנהלותו חסרת הרחמים", ציינה השופטת בגזר הדין

קשר את ידי התינוק לבקבוק. אילוסטרציה (רויטרס)

בית משפט השלום בעכו גזר היום (ה') שלוש שנות מאסר וחצי על תושב הצפון, בן 25, שתקף באכזריות את אשתו ובנו הפעוט, בן השנתיים, וגרם להם לחבלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מכתב האישום נגדו עולה כי באוקטובר 2012 פרץ ויכוח קולני בין הבעל לאשתו, שכתוצאה ממנו התעורר הפעוט משנתו. האם נתנה לבנה לשתות מבקבוק, אלא שבשלב זה, לקח האב אזיקון מפלסטיק וקשר את ידיו של הפעוט לבקבוק ממנו שתה. ידיו של הפעוט נותרו קשורות לבקבוק עד אשר האם חתכה את האזיקון במספריים.

באירוע אחר, כך נטען בכתב האישום, נשך האב את בנו, וגרם לו לשטפי דם. כשהתינוק בכה, קשר אותו האב ברגליו באזיקון מפלסטיק לכיסא שעליו ישב. רק לאחר שהאם הבהירה לבעלה שאם לא יתיר את רגלי הפעוט, היא תתעד בצילום את הפעוט הקשור ותפנה למשטרה - הוא הסכים להתיר את רגליו. בנוסף, סטר האב לבנו התינוק.

הכה את אשתו בשרשרת ברזל. אילוסטרציה (חדשות 2)

"הכה את אשתו בשרשרת ברזל"

עוד על פי כתב האישום, בספטמבר 2012 העירה המתלוננת את בעלה משנתו כדי שיקום לעבודה. הבעל סרב לקום והמתלוננת המשיכה בניסיונותיה להעירו. בתגובה לקח הבעל חפץ ובו שתי ידיות עץ ושרשרת עשויה ברזל והכה את אשתו בראשה, בגבה, בברכיה ובזרוע ידה.

באחד האירועים, תקף הבעל את אשתו בת ה-21 תפס בצווארה, הפיל אותה ארצה, וכשהיא זעקה לעזרה הוא חנק אותה בצווארה, עד שהורק ממנה על ידי חברו. לטענתו, תקף את אשתו מפני ש"בגדה בו"

"הנאשם התעלל במעשיו האכזריים הן במתלוננת והן בבנו הפעוט, אשר היה בעת הרלוונטית בן שנה וחצי בלבד, דבר המוסיף נופך של חומרה יתרה להתנהלותו חסרת הרחמים", ציינה בגזר הדין סגנית נשיא בית משפט השלום בעכו, השופטת רונית בש.

"הנאשם לא פעל בדרך של אלימות רגעית כלפי המתלוננת וכלפי בנו הפעוט...והתמונה העובדתית מלמדת כאלף עדים בדבר חומרת מעשיו , עת ניצל לרעה את כוחו הפיזי והשתמש בו, כמו גם במעמדו כבעל וכאב, לפגיעה ולהתעללות בבנו ובאשתו". השופטת בש הבהירה כי מעבר לפגיעה הפיזית, ישאו האישה והבן צלקות בנפשם במשך שנות חייהם.

האב המתעלל הורשע על פי הודאתו בעובדות כתב האישום, במסגרת הסדר טיעון בעבירות של פציעה בנסיבות מחמירות, תקיפה בנסיבות מחמירות, תקיפת קטין וגרימת חבלה של ממש. הוא נדון למאסר בפועל של שלוש שנים וחצי, מאסר על תנאי, ופיצוי בסכום של 10,000 שקלים לאשתו.