מאסר עולם לעובד זר שאנס ורצח קשישה בה טיפל

מטפל בן 31 מהפיליפינים, שהורשע באונס ורצח קשישה בת 81 בה טיפל בבית אבות בכפר סבא, נשלח למאסר עולם. על פי כתב האישום, הוא זעם על כך שהעירה לו על עבודתו. "I'm sorry savta", הוא אמר לה לפני שחנק אותה למוות - וברח מהמקום

"פעל בקור רוח". אילוסטרציה (AP)

בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (ה') מאסר עולם על עובד זר מהפיליפינים, בשנות ה-30 לחייו, שאנס ורצח קשישה בת 81 בה טיפל בבית אבות בכפר סבא בשנת 2011.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך תקופת עבודתו, העירה המנוחה לנאשם על תפקודו כמטפל והוא כעס עליה נוכח הדברים, ואף אמר לה כי הוא לא רוצה לעבוד איתה. במהלך נובמבר 2011, בעת שהיה בדירתה, ניגש הנאשם אל הקשישה שישנה במיטתה, כשהוא לבוש בתחתונים בלבד, רכן מעליה, ליטף את ראשה וקרא לה "סבתאל'ה". לאחר מכן הוא הפשיט את מכנסיה ותחתוניה ואנס אותה.

היא זעקה אליו באנגלית וביקשה שיפסיק. הקשישה בכתה ואף הושיטה את ידה בניסיון להגיע ללחצן המצוקה, אולם הנאשם אחז בידיה ואמר לה: "I'm sorry savta". לאחר מכן הוא הניח כרית על פיה כדי למנוע ממנה לצעוק, חנק בידיו את צווארה והמשיך במעשיו.

כשהבחין בשוטרים קפץ הנאשם מגג הבניין

על פי האישום, במהלך הלילה החליט הנאשם לרצוח את המנוחה על מנת שלא תספר על מעשיו, ואמר לה באנגלית שאינו רוצה להרוג אותה, אך הוא חייב לעשות כן שמא היא תספר לילדיה, ולאחר מכן בכוונתו להתאבד. המנוחה ביקשה מהנאשם בתנועות יד שלא יעשה כן, אולם הוא חנק את צווארה בידיו ולחץ עם כרית שחסמה את פיה ואפה וגרם למותה.

"כשהבחין הנאשם בשוטרים הוא קפץ מגג הבניין בו התגורר עם המנוחה ובעלה וניסה לשים קץ לחייו. הנאשם שקפץ מגובה 5 קומות, נפגע קשה בראשו, בעמוד השדרה ובחזה. כתוצאה מכך הפך לנכה המרותק לכסא גלגלים", נכתב בכתב האישום.

"האירועים שהובילו למותה הטראגי של המנוחה הינם קשים לשמיעה ולקריאה, נדמה כי הם לקוחים מתוך סרט אימה", ציינו השופטים. "מדובר במעשים אכזריים ושפלים תוך ניצול גילו וכוחו של הנאשם. לאחר הרצח המשיך הנאשם ופעל בקור רוח".