תביעה: הרופא עקר את השן הלא נכונה

צעיר שהגיע למרפאת השיניים בבית החולים מאיר בכפר סבא עם הפנייה כי עליו לעקור שן חולה שגרמה לו לכאבים – התעורר בבית החולים וגילה שבעוד השן הכואבת עדיין בפיו, שן בריאה לחלוטין נעקרה. "מאז אני מפחד מרופאים, עד היום לא חזרתי לתקן את השן בגללה הלכתי מההתחלה לרופא", אומר הצעיר שתובע את בית החולים

צעיר בן 29 הגיע לפני ארבעה חודשים לבית החולים מאיר בכפר סבא לאחר שחש כאבים עזים באחת משיני הבינה שלו, דבר שרובנו מכירים. כשיצא מבית החולים הוא גילה שלא רק שהכאבים לא עברו, אלא שהרופא עקר לו שן בריאה לחלוטין, מה שגרם לו כאבים נוספים ונזק בשל העקירה מיותרת. כעת הוא תובע מבית החולים יותר מ-300 אלף שקלים בשל רשלנות רפואית לכאורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצעיר הגיע לבית החולים לאחר שבבדיקה, רופא שיניים גילה כי יש לעקור שתי שיני בינה בפיו. הרופא שביצע את ההליך הרפואי אף החתים את המטופל כי במהלך הניתוח ייעקרו שיניים עליהן הצביע הרופא הראשון כבעייתיות, אך הרופא שביצע את העקירה עקר שן אחרת, שהייתה בריאה לחלוטין.

"מעבר לכאבים שההליך גרם לי, מאז התחלתי לפחד מרופאי שיניים, ועד היום לא חזרתי לתקן את השן שכאבה לי מלכתחילה. ייקח עוד זמן עד שאשקם את הפה כולו", סיפר התובע לחדשות 2 Online: "זו תחושה לא נעימה, כי מהרגע שאתה מתיישב על הכיסא אצל הרופא ומורדם אתה לא ממש יודע מה קורה. בעתיד אני אהיה הרבה יותר חשדן לגבי הליכים רפואיים, אני ממליץ לציבור לא לסמוך בעיניים עצומות על אף אחד".

הרופא אמר: "הייתה טעות, נעשה לך עוול"

בכתב התביעה שהגיש הצעיר נכתב: "התובע סבל מכאבים עזים בפיו, והגיע לעבור ניתוח בכדי לשפר את מצבו, אך ייצא מהניתוח כאשר הוא סובל כפליים הן מכאבים עזים הנובעים מעקירה מיותרת והן מאי פתרון הבעיה אשר בגינה הוא זומן לביצוע הניתוח".

עו"ד איתן אדלשטיין (יח"צ)
בהקלטה שהגיעה לחדשות 2 Online משיב הרופא לטענותיו של התובע: "הייתה איזו שהיא טעות, אי הבנה, אני אכלתי את עצמי, ומגיעה לך התנצלות, אני מרגיש שנגרם לך עוול ברמה האישית ואני מתנצל על כך. זו הפעם הראשונה בקריירה שלי שדבר כזה אי פעם קורה, זה די נדיר וחריג" עוד אמר הרופא כי ידאגו לו למימון מלא לתיקון ולשיקום כל האזור שנפגע.

עו"ד דני שריד (יח"צ)
פרקליטיו של הצעיר עורכי הדין דניאל שריד ואיתן אדלשטיין אמרו: ''לא ייתכן כי מטופל יגיע לבית חולים בכדי לעקור שן חולה והרופא המטפל יעקור לו במקום השן החולה. מדובר ברשלנות ברורה מצד בית החולים ועל כן מרשינו זכאי לפיצויים, בית המשפט מתבקש לקבוע כי רמת הזהירות הנדרשת מרופא שניגש לטפל בחולה צריכה להיות מקסימלית".

מבית החולים מאיר נמסר בתגובה: "למרבה הצער, השן באופן נדיר ביותר הייתה במנח ובצורה זהים לשן בינה ובסמיכות אליה. מיד בתום הטיפול משהסתברה הטעות, באופן גלוי ובשקיפות מלאה הוסבר המצב לחולה ואף הוצע לו במספר מפגשים טיפול אשר יחזיר את המצב הכי קרוב לקדמותו".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv