דרישה לפסילת מינוי ראש אגף החקירות במשטרה: "בעל בעיות אמון, רשלן ומניפולטיבי"

שלושה עורכי דין בכירים שיגרו מכתב למפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו והשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', בבקשה לפסול את מינויו של תת-ניצב אפרים ברכה למפקד יאח"ה. "מדובר במינוי שלוקה בחוסר סבירות קיצוני", נכתב, מדובר בקצין בעל בעיות אמון, רשלן ומניפולטיבי".

המפכ"ל והשר לביטחון הפנים הודיעו לאחרונה שסגן ראש אגף החקירות במשטרה, תת-ניצב אפרים ברכה, ימונה למפקד היחידה הארצית לחקירות הונאה. אך הערב (ב') דווח כי המינוי הזה צפוי להיתקל בקשיים.

רוצים לקבל עדכונים ונספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מכתב שעליו חתומים שלושה עורכי דין בכירים וביניהם פרופ' אריאל בנדור וד"ר ישגב נקדימון, בשמה של עורכת הדין הפלילית אורית חיון, נשלח לשר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ'. "מינויו של תת-ניצב ברכה הוא מינוי שלוקה בחוסר סבירות קיצוני. מדובר בקצין בעל בעיות אמון, רשלן ומניפולטיבי".

"מכל קצין בכיר במשטרת ישראל נדרש יושר אישי, מקצוענות חסרת דופי ורבב", לשון המכתב. "קל וחומר כשהדברים נוגעים לראש יאח"ה, שהוא כנראה התפקיד הרגיש ביותר בראש מערך החקירות של משטרת ישראל. על רקע זה, בחירתו של תת-ניצב ברכה תהא בלתי סבירה בעליל ויש לבטלה לאלתר".

השלושה הוסיפו, כי במידה המכתב לא ייענה בתוך חמישה ימים - הם יעתרו לבג"ץ. תגובת משטרת ישראל: "תת-ניצב אפרים ברכה הוא קצין ומפקד עתיר זכויות במשטרת ישראל בעל יושרה אישית שאינה מוטלת בספק. מינויו טבעי ומתבקש ובמצב דברים זה הטענות שעולות כלפי מינויו הינן חסרות כל שחר".