המדינה להתאחדות לכדורגל: בחנו התבטאויותיו של רביבו

לשכת המשנה לפרקליט המדינה במשרד המשפטים פנתה ליועץ המשפטי בהתאחדות לכדורגל בבקשה לבדוק את ההיבט המשפטי בדבריו של נציג הבעלים של בית"ר ירושלים, על הבאת שחקן ערבי לקבוצה. "רביבו אמר כי שילוב שחקנים ערבים - היא פרובוקציה", נכתב בפנייה, "אם הדברים משקפים מדיניות - אסור להשלים איתם"

המדינה להתאחדות: לבחון ההתבטאויות האחרונ (חדשות 2)

לאחר התבטאויותיו השנויות במחלוקת של נציג הבעלים החדש של בית"ר ירושלים, חיים רביבו, בהקשר של הבאת שחקן ערבי לקבוצה, שיגרה היום (ב') לשכתו של המשנה לפרקליט המדינה במשרד המשפטים, אלי אברבנאל, מכתב ליועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל ובו בקשה לפתוח בבדיקת ההיבט המשמעתי של הדברים, שכן כמצוין - "אין להשלים עמם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדיווחים שהגיעו אלינו", לשון המכתב, "עולה כי בימים האחרונים התבטא מר חיים רביבו, כנציג הבעלים החדשים של קבוצת בית"ר ירושלים, ומסר כי בסגל הקבוצה לא ייכללו שחקנים מוסלמים או ערבים, זאת מאחר ששילובם בקבוצה מהווה כדבריו 'פרובוקציה' ומעשה של 'התגרות' בקהל אוהדיה של הקבוצה, ש'אינו בשל כרגע' להגעתו של שחקן ערבי או מוסלמי לקבוצה".

עוד נאמר, כי אם דברים אלה אכן משקפים את מדיניותה של הקבוצה, "הרי שאין להשלים עמם". לדברי אברבנאל, פסילת אדם מטעמים של השתייכות לדת, לאום, גזע וכדומה אינה מתקבלת על הדעת בחברה מתוקנת.

"ככל הידוע לנו", צויין, "תופעה שכזו אינה מאפיינת את הכדורגל הישראלי, שהרי במרבית הקבוצות משולבים זה שנים שחקנים יהודים וערבים - אלה לצד אלה - ללא הבחנה".

לדברי המשנה לפרקליט המדינה הצטרפה גם נציבות השיוויון בתעסוקה, שפנתה גם היא במכתב לקבוצה ובו צוין כי ההתבטאויות שפורסמו מצביעות על חשש להפרת חוק השוויון. "טענה בדבר העדפת לקוחות, כגון היענות לדרישות אוהדי הקבוצה, אינה יכולה להוות שיקול בשאלת העדפתו או הדרתו של אדם בקבלה לעבודה".