מאסר עולם לרוצח הצעיר בתל כביר: "דקר את חברו עם סכין קצבים"

בית המשפט המחוזי בתל אביב הכריע היום את גזר דינו של שלום פרץ, שהורשע ברצח אברהם נוריאל ז"ל לפני כשנתיים בשכונת תל כביר בעיר ושלח אותו למאסר עולם. "פרץ דקר את נוריאל בלבו וגרם בכוונה תחילה למותו"

דקר ורצח בסכין קצבים - וייכלא לכל חייו: בית המשפט המחוזי בתל אביב שלח היום את שלום פרץ למאסר עולם בגין רצח אברהם (אבי) נוריאל ז"ל בשכונת תל כביר שביפו לפני כשנתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"פרץ דקר את נוריאל בסכין קצבים באזור לבו וגרם בכוונה תחילה למותו", קבע בית המשפט בדיון בו הרשיע אותו ברצח. לאור הרשעתו, קבע היום בית המשפט המחוזי כי יש להטיל עליו מאסר עולם - כקבוע בחוק.

בנוסף, קבע בית המשפט כי יש להטיל מתן פיצויים על הנאשם בסך כולל של למעלה מ-43,000 ש"ח - סכום מופחת באופן יחסי - וזאת בשל העובדה שהנאשם הוכה ונחבל לאחר הרצח בידי אחיו של המנוח.

"במכלול השיקולים והאיזונים אפוא, לרבות מתוך התחשבות בעובדה שלאחר הרצח גם הנאשם הוכה ונחבל בידי משה אחיו של המנוח, נכון יהיה להטיל במקרה זה פיצוי נמוך, סמלי במהותו, שיהווה משום הכרה חברתית בסבל שנגרם לבני משפחת המנוח והשתתפות הנאשם בסבל שגרם".

המניע לרצח: סכסוך על כבוד 

המקרה אירע בסוף מאי 2011. פרץ טען לאחר שנעצר כי הרג את נוריאל במהלך קטטה בה הגן על עצמו. לדבריו, הנרצח הזמין אותו לביתו ואז תקף אותו. ככל הנראה, השניים היו מסוכסכים ופרץ טען כי נוריאל ביקש להסדיר עמו מחלוקת, "על בסיס כבוד".

עורך דינו של פרץ, עו"ד נחמי פיינבלט, אמר אז לחדשות 2 באינטרנט כי "כשדפק מרשי בדלת, תקף אותו נוריאל עם סכין קצבים. גם כשמרשי רץ לכיוון המדרגות, המשיך נוריאל בקטטה. אם הוא לא היה מגן על עצמו, הדיון היה הפוך לחלוטין". גם אחיו של הנרצח, כך לפי עו"ד פיינבלט, השתתף בקטטה, בה נעשה שימוש בסכינים ובלוקים.

לבנה הושלכה על ראשו של המנוח

תושבי תל כביר התעוררו בבוקר שבת בסביבות 07:30 לקול צרחות עזות ברחוב אהלי יעקב בשכונה. למקום הגיעו כמה צעירים במונית, ורק אחרי שהנהג נמלט מהמקום - הושלכה לבנה על ראשו של אחד המתקוטטים. צעיר נוסף המתגורר במקום גם הוא נדקר ונפצע קשה.

"אי אפשר היה להתעלם מהצרחות העזות", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אבי, תושב תל כביר. "ירדתי לבצע בו החייאה עם עוד כמה שכנים. ביקשתי מאחד האנשים לצלצל למד"א, אך לקח לאמבולנס יותר מ-20 דקות להגיע".

צוות מד"א שהגיע לזירת האירוע העניק לצעיר טיפול ראשוני והעביר אותו לבית החולים "איכילוב", שם - כעבור זמן קצר - קבעו הרופאים את מותו. בין הראיות שאספו השוטרים מהזירה גם חולצה מגואלת בדם והלבנה שהושלכה על ראשו של אחד הפצועים.