20 שנות מאסר לגבר שפגע מינית בחמש קטינות בנות 6-12

מכתב האישום המזעזע עולה כי הגבר נהג לאסוף את הקטינות לבית אמו, בטענה כי הוא זקוק לעזרה בניקיון, שם היה אונס אותן ומבצע בהן מעשים מגונים. בחלק מהמקרים היה מאיים על המתלוננות כי יפגע בהן אם יחשפו את המתרחש, ובפעמים אחרות שילם להן עשרות שקלים לאחר מעשה. השופט קבע כי מדובר ב"סדרה של התעללויות מיניות"

פגע מינית בבנות 6-12. אילוסטרציה (AP)

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (ב') 20 שנות מאסר על גבר בן 64, שהורשע על פי הודאתו בביצוע אונס ומעשים מגונים בחמש קטינות - ארבע מהן קרובות משפחתו ואחת מהן שכנה - כשהיו בנות 6-12.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת הסדר טיעון הורשע הנאשם, שהתגורר בבית אמו באילת בזמן המעשים הקשים, ב-13 סעיפים הכוללים אינוס קטינות, מעשים מגונים, מעשה סדום ואיומים. כמו כן נגזר עליו לשלם 100 אלף שקלים פיצויים למתלוננות. הרכב של שלושה שופטים קבע כי כתב האישום מגולל "סדרה של התעללויות מיניות חמורות ומסמרות שיער".

מכתב האישום עולה כי הנאשם ביקש מאחת המתלוננות - אחייניתו החורגת - להתלוות אליו לביתו על מנת לסייע לו בניקיון, ושם השליך אותה על המיטה ואנס אותה. כתוצאה מהמעשים סבלה המתלוננת, שהייתה רק בת שמונה, מחבלות. הנאשם איים עליה כי אם תספר למישהו על המעשים, יטען שהיא שקרנית. מאז אותו מקרה נהג מדי כמה חודשים לאסוף אותה לביתו. "בסיום היה נותן לה עשרים שקלים או קלפים", נכתב בכתב האישום. "כתוצאה מהמעשים סבלה המתלוננת מהתקפי זעם בלתי נשלטים, הפכה לילדה סגורה וחשה אשמה".

"איים כי אם תספר - יהרוג אותה"

במקרה אחר ביקש עזרה בבית מאחותה של הנאשמת הראשונה, כשזו הייתה בת שש, בתמורה לכסף ולממתקים. כשהגיעה לביתו תקף אותה. "כאשר המתלוננת ביקשה מהנאשם שיעזוב אותה, אמר לה כי אם תספר למישהו הוא יהרוג אותה". כמו כן תקף הנאשם שתי קרובות משפחה נוספות - בת אומנה של אחותו, ואחותה. במקרה נוסף תקף ילדה בת שבע, בזמן ששמר ביחד עם אחיו על הילדים של השכנים. "כתוצאה ממעשיו נסגרו ידיה של המתלוננת כך שיש שמאל שלה הייתה סגורה לחלוטין ויד ימין מוגבלת בתנועה. היא סבלה מכאבי בטן כרוניים, הייתה חסרת שקט ועצובה ועברה טיפולים שונים".

הסדר הטיעון עם הנאשם נקבע, בין היתר, במטרה להקל על המתלוננות ולמנוע מהן את הצורך להעיד. כמו כן ציינו השופטים מספר נסיבות מקלות: העובדה שהנאשם הודה במעשיו, שהוא ללא עבר פלילי ושמאז התפוצצה הפרשה - הוא אינו זוכה לביקורים. עם זאת, עולה כי בטרם הגיעה הפרשה לטיפול הרשויות - "מעשיו של הנאשם נחשפו בקרב בני המשפחה, ששמרו על קשר שתיקה. רק בשל מעצרו נפסקו המעשים".

"מתסקירי הקורבן שהוגשו בעניינן של המתלוננות מצטיירת תמונה קשה ביותר של פגיעות נפשיות מורכבות ועמוקות וייתכן שגם בלתי הפיכות, שגרמו מעשיו של הנאשם", נכתב בגזר הדין. "המתלוננות עדיין סובלות מפוסט טראומה, מצלקות נפשיות ורגשיות קשות". השופט ברוך אזולאי קבע בגזר הדין כי "אלמלא הודאת הנאשם ואלמלא הסדר הטיעון, ניתן וראוי היה להטיל עליו עונש חמור בהרבה מהעונש שביקשה המאשימה (20 שנות מאסר) להטיל עליו".