האם תובעת מיליונים מהאב שרצח את ילדיהם

לילך שם טוב, ששלושת ילדיה נרצחו על ידי בעלה לשעבר איתי בן דרור, מגישה תביעה נזיקית נגד בן דרור, וכן נגד משרד הבריאות והרווחה בטענה כי היו צריכים למנוע את הרצח. לדבריה, מסוכנותו של בן דרור נקבעה מבלי שנערכה לו חוות דעת פסיכיאטרית ולמרות שנעצר מספר פעמים על ידי המשטרה

שלוש שנים לאחר שרצח את שלושת ילדיהם, מגישה לילך שם טוב, אשתו לשעבר של איתי בן דרור, תביעה נזיקית על סך 11 מיליון שקלים נגדו, וכן נגד משרדי הבריאות והרווחה, המועצה כפר יונה ובית חולים לב השרון - בטענה כי היו צריכים למנוע את הרצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת לילך, גופים אלה לא היו רגישים דיים להתראות ולאמירות המפורשות שלה על הסכנה הנשקפת, ולא מנעו את הרצח למרות שהיה באפשרותם לעשות כן. על פי כתב התביעה, בתקופה שלאחר פרידתם וגירושיהם של בני הזוג, החל מצבו הנפשי של בן דרור להידרדר. "הוא החל לנהוג בצורה מאיימת כלפי לילך וסביבתו, אושפז מספר פעמים, ניסה להתאבד מספר פעמים, החביא סכינים ואף נעצר על ידי המשטרה בגין מעשים אלו, אולם לבסוף שוחרר", אומרים במשרד המשפטים, שם סייעו לה בהגשת התביעה.

איתי בן דרור (חדשות 2)

לפני כשלוש שנים רצח איתי בן דרור את שלושת ילדיהם - עומר, אור ורוני ז"ל - בביתו בנתניה, ביום הולדתה של לילך, לאחר שסימם ודקר אותם למוות. בן דרור הורשע ונידון לשלושה מאסרי עולם, וכן הוטל עליו לשלם לגרושתו פיצויים בסך חצי מיליון שקלים.

"מסוכנותו נבחנה ללא חוות דעת פסיכיאטרית"

מכתב התביעה עולה כי לילך פנתה פעמים רבות לעזרת הרשויות לצורך קבלת עזרה מקצועית בטיפול בילדיה ובשמירה עליהם מפני האב, "שהתנהגותו הידרדרה מיום ליום ושנעשה לא צפוי וללא יכולת שיפוטית ראויה", על פי כתב התביעה.

לילך שם טוב ושלושת ילדיה ז"ל (חדשות 2)

עוד נכתב כי "על אף תחושותיה הכבדות, לילך סמכה על עצתם ועזרתם המקצועית של הגורמים המוסמכים". תחילה החלה לילך להפגיש את הילדים עם האב במרכז הקשר, ולאחר מכן גם מחוצה לו, מרגע שהוכרז כי אינו מסוכן. "מסוכנותו נבחנה על ידי גורמי הרווחה מבלי שנערכה כל חוות דעת פסיכיאטרית מקצועית", נטען.

עוד עולה מכתב התביעה כי זמן קצר לפני הרצח הופסק הפיקוח על הסדרי הראייה של בן דרור עם ילדיו, למרות שלא נערכה התייעצות מסודרת בין שירותי הרווחה לבין שירותי בריאות הנפש. כמו כן, התלונות שהגישה נגדו לילך במשטרה, לא הובאו לידיעת גורמי הרווחה.

תביעתה של לילך שם טוב הוגשה על ידי האגף לסיוע משפטי, במסגרת תכנית ייחודית שמטרתה להעניק סיוע משפטי, נפשי וטיפולי למשפחות שיקיריהן נרצחו.