6 שנות מאסר לנשא איידס שאנס וכלא אשתו

בית המשפט שלח גבר בן 40 מהשפלה לשש שנות מאסר לאחר שהורשע כי אנס את אשתו, איים על חייה וכלא אותה. "הוא אמר לה שיהרוג אותה, יחנוק אותה וכי עדיף שהחיים של שניהם יסתיימו", נכתב. השופטים כתבו בגזר הדין: "התעלם מזכותה לאוטונומיה על גופה"

הרכב שופטי בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (א') 6 שנות מאסר בפועל ושנתיים מאסר על תנאי על גבר בשנות ה-40 לחייו שהורשע כי אנס את אשתו, איים עליה וכלא אותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנאשם והמתלוננת נשואים מזה כ-14 שנה ויש להם שלושה ילדים. על פי כתב האישום, במהלך שנת 2004 התגלה כי הנאשם הוא נשא ‎ HIV ועל רקע זה הודיעה לו המתלוננת כי היא מעוניינת בקיום יחסי מין עמו. במועד שאינו ידוע בין 2008-2009, בהיותם בבית, בעל הנאשם את המתלוננת שלא בהסכמתה החופשית.

בתחילה ביקש ממנה בעלה לקיים יחסי מין, והיא סירבה. הנאשם אמר לה כי יהרוג אותה, אחז בחוזקה בידיה, הפשיט אותה, התפשט ואנס אותה, בעוד שכל אותה עת היא ניסתה להשתחרר מאחיזתו בידיה והזיזה את גופה. כך גם אנס אותה במועד נוסף ביוני 2012‎.

"איים לפגוע בבני משפחתה"

בכתב האישום נכתב עוד, כי במהלך השנים 2012-2011 בהזדמנויות רבות, איים הנאשם על המתלוננת בפגיעה שלא כדין בגופה, בכך שאמר לה שיהרוג אותה, יחנוק אותה וכי עדיף שהחיים של שניהם יסתיימו. בנוסף, איים עליה בפגיעה שלא כדין בבני משפחתה‎.

הרכב השופטים ציין כי הנאשם פגע פגיעות חמורות בכבודה של המתלוננת, בגופה ובנפשה, תוך השפלתה ופגיעה בזכותה לאוטונומיה על גופה. "הוא פעל לשם סיפוק יצריו המיניים בהתעלם מזכויותיה של אשתו, כפה עליה קיום יחסי מין, למרות התנגדותה ולמרות חששה להדבק ממחלתו", נכתב בגזר הדין.

"התעלם מזכותה לאוטונומיה על גופה"

הרכב השופטים הזכיר כפי שנקבע בהכרעת הדין, כי בחלוף תקופה מאז גילוי מחלתו של הנאשם, הם חזרו לקיים יחסי מין תוך הקפדה על שימוש בקונדום, למרות זאת הרתה לו המתלוננת ולשניים נולדה בתם הקטנה. המתלוננת העידה כי מאז ההיריון ועד הלידה היא עברה תקופה קשה עקב חשש להידבקותה ולהידבקות העובר במחלה‎.

לאחר אותו הריון ולאחר שתוצאות הבדיקה היו שליליות החליטה המתלוננת שלא לקיים יותר יחסי מין עם הנאשם, כולל יחסים מוגנים, מחשש להידבקות, אולם הוא התעלם מזכותה לאוטונומיה על גופה, איים על חייה ובעל אותה בניגוד להסכמתה‎.

עוד הוסיף הרכב השופטים כי נזקי אותם אירועים מלווים את המתלוננת עד היום, היא נמצאת בטראומה קשה כמתואר בתסקיר הקרבן וגם היום מתקיימים אלמנטים פוגעניים של השפלה, הכתמה, בושה ואשמה, אלימות ופחד מפני הלא נודע ואף חשש לחייה. עוד צוין כי לאחר מעשה האונס השני, כלא הנאשם את המתלוננת בדירתם משעות הערב, ועד למחרת בבוקר, התנהגות הממחישה עד כמה סבר כי הוא שולט בגופה של אשתו ויכול לקבוע מתי יקיים איתה יחסי מין ומתי יתיר לה לצאת מהבית‎.