עבודות שירות לאדם שהכה קשיש בבית אבות; הבת: "לא מפסיקה לבכות"

בהתאם לעסקת טיעון שנחתמה בין הפרקליטות לעורך דינו של האיש, גזר בית משפט השלום בעכו חצי שנת עבודות שירות על מוחמד עבאס, בן 60, שהורשע בהכאת חוסה חסר ישע ב"בית חוסן" בנהריה. בתו של הקשיש: "ביזיון ומחדל"

בית משפט השלום בעכו גזר חצי שנת עבודות שירות על מוחמד עבאס, תושב עכו, שהורשע בתקיפת קשיש חסר אונים ב"בית חוסן" בנהריה. גזר הדין ניתן בהתאם לעסקת טיעון שנחתמה בין הפרקליטות לבין עורך דינו של עבאס. לאולם הדיונים הגיעה היום (ה') גם בתו של הקשיש, שזעמה על "העונש המקל", כלשונה, שניתן על ידי בית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני בהלם. קשה לי לנשום", אמרה הבת בצאתה מאולם בית המשפט. "זה ביזיון ומחדל. לא ייאמן שזה מה שקורה במדינה. הפרקליטות היא שהחליטה על הסדר הטיעון הזה בלעדיי בטענה שלאבא שלי אין משפחה. שישה חודשי עבודות שירות? זו בושה".

היא הוסיפה, כי לשיטתה, עבאס צריך להימצא מאחורי סורג ובריח. "הוא אדם מפחיד ואלים שצריך לשבת בכלא. אם בן אדם רצח - גם ירחמו עליו כי הוא בן 62?", תהתה בזעזוע. "אין מילים לתאר את זה. אני לא מפסיקה לבכות".

עורך דינו של עבאס, נמיר אידלי, מסר בתגובה: "הלקוח שלי שילם את המחיר היקר ביותר. הוא התחרט והצטער על מה שעשה. כיום הוא ללא פרנסה, כיוון שפוטר בעקבות המקרה, ועל פניו גזר הדין הזה הוגן כלפי כל הצדדים".

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "מבלי להקל ראש במעשים ובנסיבות ביצועם, סברה הפרקליטות במקרה זה, נוכח מכלול השיקולים, כי יש לתת משקל לעמדת שירות המבחן, שהמליץ על שליחת הנאשם, בן 61 נעדר עבר פלילי, לריצוי העונש בעבודות שירות ולא למאסר בפועל של ממש".

"כבוד בית המשפט בגזר דינו אימץ את הסדר הטיעון", נאמר עוד. "נציין, כי בתיק דנן לא היה ידוע לפרקליטות אודות קרוב משפחה של קורבן העבירה, טרם עריכת ההסדר. משנודע לפרקליטות אודות בתו של הקורבן הוסברו לה השיקולים שעמדו בבסיס ההסדר, ניתנה לה האפשרות להשמיע את עמדתה בפני בית המשפט והיא אף עשתה כן".

 

"בזיון ומחדל". עבאס (חדשות 2)

המצלמה בבית האבות תיעדה את ההתעללות בקשיש הנכה

כתב האישום החמור שהוגש נגד עבאס מגולל סיפור התעללות קשה בקשיש קטוע רגליים, שהוכה על ידו רק כי נפל מכסא הגלגלים שאליו הוא מרותק. האחיות שעמדו לצד התוקף לא סייעו לחוסה חסר הישע. המצלמות במיקום חשפו את התמונות הקשות.

המטפל נראה בסרטון כשהוא צועק על האחיות, גורר על הרצפה את הקשיש ומסיים בבעיטה לראשו. הוא גם סתר לחוסה חסר הישע לאחר שהאחיות החזירו אותו אל כסא הגלגלים. המטפל, מוחמד עבאס אמר בבית המשפט: "ביקשתי סליחה והבעתי חרטה, אל תשפכו את דמי, זו הייתה מעידה חד פעמית".

הפרשה נחשפה בתחילת חודש דצמבר בשנה שעברה, כשמנהל המוסד פנה למשטרה בעקבות מידע שקיבל ולפיו אחד המטפלים במקום, תושב עכו בשנות ה-60 לחייו, בעט בראשו של קשיש נכה אחרי שזה החליק מכסא הגלגלים אליו הוא מרותק.