כתב אישום יוגש נגד קובי פרץ

פרקליטות מחוז תל אביב הודיעה לזמר על כוונתה להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע, בגין עבירות מס בסך של כחמישה מיליון שקלים ועבירת איומים נגד אמרגנו לשעבר, יוחאי יעיש

האישום: עבירות מס ב-5 מ' שקלים (חדשות 2)

פרקליטות מחוז תל אביב הודיעה היום (ג') לזמר קובי פרץ על הכוונה להגיש נגדו כתב אישום בגין עבירות מס ובעבירת איומים - בכפוף לשימוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי מכתב השימוע, בתקופה שבין השנים 2005-2009, הגיש פרץ דוחות כוזבים לפקיד השומה, והשמיט בזדון מדוחות אלה הכנסות בסכום של 5,269,242 שקלים. עוד צוין כי הוא הגיש למנהל מכס ומע"מ ידיעות כוזבות במטרה להתחמק מתשלום מס בסך של 831,197 שקלים, ולא דיווח בהצהרת הונו על כספת ששכר.

במכתב שנשלח אליו צוין כי בשבעה בפברואר 2012 הוא שלח מסרון מאיים לאמרגנו לשעבר, יוחאי יעיש, הודעה בעלת תוכן מאיים.

אישום נוסף: איים על אמרגנו (חדשות 2)

בחודש מאי האחרון העיד הזמר בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד אמרגנו לשעבר יוחאי יעיש, במסגרת דיון מחודש בפרשת שוחד של בכיר ברשות המיסים. "אף פעם לא התעסקתי עם כספים, לא עם ספרים, לא עם הופעות, אני יודע לבוא לשיר", אמר הזמר. "אם האמרגן שלי גנב מישהו, זה לא את התובעת ולא את השופט אלא קודם כל אותי".

יעיש, אמרגנו לשעבר של פרץ, שימש כעד מדינה בתיק נגד דוד ואנונו, בכיר רשות המסים שהורשע בלקיחת שוחד מנישומים בתמורה להטבות מס. בין השאר ביקש ואנונו שוחד מקובי פרץ ומאמרגנו על מנת להסדיר את חובותיהם לרשות המסים. הזמן דחה את הבקשה, אך אמרגנו של הזמר העביר לואנונו כ-300 אלף שקלים. בעדותו טען פרץ כי הווא התנגד לניסיונות של יעיש לשלם שוחד לפקידים כדי להוריד את עלות השומות שהיה אמור לשלם לרשויות המס.

בעדותו בבית המשפט התייחס קובי פרץ לדבריו של המארגן יעיש, שטען כי נהג להעביר לזמר אלפי שקלים במעטפות ולדרוש ממנו להוציא חשבונית מס כנגד התשלומים, אך פרץ סירב לכך. "אם זה היה ככה אז היום לא הייתי קונה דירת 4 חדרים בחולון שיש לי עליה משכנתא. הייתי תרנגולת מטילת זהב, כשהפסקתי הוא ניסה לשחוט אותי", אמר.

בספטמבר 2011 גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב עונש של שש שנות מאסר בפועל על דוד ואנונו. אך בחודש פברואר האחרון, הורה בית המשפט העליון לבית המשפט המחוזי לדון בטענות של ואנונו לפיהן יעיש שיקר מעל דוכן העדים בנוגע לחשדות נגד קובי פרץ.