השופט לשעבר דן כהן הורשע בקבלת שוחד

בית המשפט המחוזי אישר את הסדר הטיעון של הפרקליטות עם השופט לשעבר, שנמלט לפרו והוסגר לישראל. כהן הודה בעבירות של קבלת שוחד, מרמה, הפרת אמונים ושיבוש הליכי משפט. הצדדים יבקשו מבית המשפט להטיל עליו עונש של 6 שנות מאסר, חילוט של 4 מיליון שקלים וקנס של 6 מיליון שקלים

כהן. נמלט והוסגר לישראל (חדשות 2)

השופט לשעבר דן כהן הורשע הבוקר (ה') בלקיחת שוחד, במרמה, בהפרת אמונים ובשיבוש הליכי משפט. שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, חאלד כבוב, הרשיע את כהן על פי הודאתו במסגרת הסדר הטיעון. כהן הואשם בקבלת שוחד מחברת סימנס הגרמנית בעת שכיהן כדירקטור בחברת החשמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כהן אמר הבוקר בבית המשפט כי הוא חוזר בו מהכפירה בכתב האישום המקורי: "אני מודה בעובדות כתב האישום המתוקן המהווה חלק מעיסקת הטיעון. ברור לי שהסדר הטיעון אינו מחייב את בית המשפט".

ההרשעה הגיעה לאחר שפרקליטות מחוז ת"א הגיעה השבוע להסדר טיעון עם השופט לשעבר דן כהן, שהואשם בקבלת שוחד, נמלט לפרו והוסגר השנה לישראל. לפי ההסדר, כהן הודה בכתב אישום מתוקן בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, ובשיבוש מהלכי משפט, והצדדים עתרו לבית המשפט בבקשה להטיל עליו עונש מאסר של 6 שנים, שמתוכו תנוכה תקופת המעצר של השופט לשעבר בארץ ובחו"ל. כמו כן יבקשו חילוט של 4 מיליון שקלים, קנס בסך 6 מיליון שקלים, ומאסר על תנאי לתקופה שתהיה בהתאם לשיקולו של בית המשפט.

כהן: "אם עברתי עבירות, עליי לתת את הדין"

לפני שלושה חודשים וחצי הוסגר ארצה מי שהיה שופט בית המשפט המחוזי ולאחר מכן דירקטור בחברת חשמל. הוא הואשם, בין היתר, כי בשעה שכיהן כדירקטור בחברת החשמל, קיבל שוחד מחברת סימנס באמצעות מנכ"ל החברה דאז, אורן אהרונסון, בתמורה לקידום עסקאות רכישה בין סימנס לחברת החשמל.

בשנת 2009 הוגש נגד כהן כתב אישום בחשד לקבלת שוחד של עשרות מיליוני שקלים, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד ומרמה והפרת אמונים של עובד ציבור. סעיפי האישום שיוחסו לכהן, נגעו למעשיו בעת שכיהן כדירקטור בחברת החשמל לאחר שפרש מעבודתו כשופט בבית המשפט.

רגע לפני שנחתם איתו אז הסדר טיעון, ברח השופט לפרו. רק בחודש מארס האחרון הוא הוסגר לישראל. "הכוונה שלי הייתה בכל השנים לחזור לארץ ולהגיע להסדר", אמר השופט לשעבר בבית המשפט לאחר הסגרתו, והדגיש את מידת הנזק שנגרמה לו כתוצאה מהפרשה שהביאה, לטענתו, לפגיעה בשמו הטוב. "זה מה שגרם לי לרצות לבוא לארץ. אם עברתי עבירות, רציתי לתת את הדין על מעשיי ולשלם ביוקר".