כתב אישום יוגש בשבוע הבא נגד עד המדינה בפרשת הרצח בברנוער

הפרקליטות תגיש כתב אישום נגד עד המדינה בפרשת הברנוער, שמייחס לו מעורבות בתכנון. בחקירותיו, הוא הודה כי הסביר לנאשם ברצח חגי פליסיאן על מבנה הברנוער, שעות הפעילות ודרכי הכניסה למקום. כתב האישום יוקפא לאחר שיעיד במשפט. מקורביו זועמים: "החלטה תמוהה"

עד המדינה בפרשת הברנוער (חדשות 2)

הפרקליטות החליטה להגיש בשבוע הבא כתב אישום נגד עד המדינה, שמייחס לו מעורבות בפרשת הרצח במועדון הברנוער בשנת 2009. לאחר מכן, הוא יושם במעצר בית עד שיסיים להעיד בפרשה. בתום עדותו וסיום המשפט, אם אכן יעמוד עד המדינה בסיכומים, כתב האישום נגדו יוקפא. מדובר בהליך שמטרתו להבטיח את המשך שיתוף הפעולה של עד המדינה ועדותו במשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך חקירותיו במשטרה סיפר העד כי סייע בתכנון הנקמה במנהל הברנוער שאול גנון, על הפגיעה המינית לכאורה בחברו דאז. הוא סיפק לנאשם ברצח חגי פליסיאן פרטים על הכניסה למקום ושעות הפתיחה במועדון הנוער הגאה ברחוב נחמני בתל אביב. בסופו של דבר, התכנית לפגוע בגנון לא יצאה לפועל, ולפי כתב האישום, פליסיאן שנאשם ברצח ביצע מעשה אחר לבדו. ממשטרת תל אביב נמסר: "אין תגובה".

מקורביו של עד המדינה אמר לחדשות 2 באינטרנט בעקבות הפרסום: "אנו זועמים על כך שבעוד שהעד בחר מיוזמתו לפתוח את הלב ולפתור את התעלומה ולהביא את הרוצח לדין, הוא מוצא את עצמו מתמודד עם כתב אישום תמוה, שסותר את ההסכם שנחתם עמו. העובדה שמנהל הברנוער לשעבר שאול גנון לא יועמד לדין, אך העד כן - מרתיחה".

בשבועות האחרונים עד המדינה נמצא בדירת מסתור כחלק מהתכנית להגנת עדים, זאת לאחר שברח כשהיה בידי המשטרה ולאחר מכן נתפס.

הנאשם ברצח. חגי פליסיאן (חדשות 2)

"רצח בגלל הנטיות ההומוסקוסואליות של הנערים"

רק שלשום הוגש כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בתל אביב, נגד החשוד ברצח בברנוער חגי פליסיאן, בגין רצח ליז טרובישי וניר כץ ז"ל, ועוד 10 ניסיונות רצח של צעירים וצעירות שהיו בברנוער.

על פי כתב האישום, המניע לרצח הוא נקמה ועוינות כלפי באי מועדון הברנוער בתל אביב, שבו מתקיימת מטעם הקהילה ההומו-לסבית פעילות המיועדת לבני נוער. "לשם הוצאת תוכניתו אל הפועל, הגיע ב-1 באוגוסט 2009 סמוך לשעה 22:30, למועדון, כשהוא מצוייד באקדח חצי אוטומטי מסוג TANPOGLIO קליבר 9 מ"מ, לבוש בבגדים כהים ורעול פנים", נכתב. "הוא נכנס לחדר המרכזי במועדון, וירה בנוכחים במקום, מתוך כוונה לרצוח אותם".

בהכנת הידיעה השתתף עזרי עמרם