כתב אישום: "אוהד בית"ר תקף ממניע גזעני"

שבוע לאחר שנחשף תיעוד התקיפה של אוהדי בית"ר ירושלים בעובדים ערבים בסניף מקדונלדס בעיר, הוגש היום כתב אישום נגד אחד המעורבים במעשה. "המניע למקרה גזעני", טוענת הפרקליטות שביקשה להורות על מעצרו או שחרור בתנאים מגבילים

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (ד') לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד אבי אלקיים, אוהד קבוצת בית"ר ירושלים בגין תקיפה ממניע גזעני של עובדים ערבים בסניף מקדונלדס בשכונת בית הכרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע נחשף בשבוע שעבר לאחר שהמשטרה פרסמה את צילומי מצלמות האבטחה בסניף מזללת ההמבורגרים בבירה - שם נראים עשרות אוהדים מפגינים מחוץ למקום נגד החלטת הרשת שלא לפתוח סניף בעיר אריאל.

האוהדים הזועמים החלו לקרוא קריאות גזעניות ובין היתר שרו "מוות לערבים, ו"לא רוצים את הערבים במדינת ישראל". דקות לאחר מכן יצא אחד מעובדי הסניף לנקות את השולחנות הממוקמים מחוץ למבנה. האוהדים הבחינו כי מדובר בעובד בעל שם ערבי והחלו להתפרע.

"חשש ששחרורו יסכן את ביטחון הציבור"

על פי כתב האישום, החל אלקיים יחד עם אוהדים נוספים להכות באגרופים את עובדי הסניף ולהשליך כסאות לעבר המבנה. אחד הכיסאות פגע בחלון הסניף, ניפץ אותו וגרם לפציעתו של העובד שנזקק בהמשך לטיפול רפואי. "במעשיו אלה תקף הנאשם אדם וגרם לו חבלה של ממש ממניע של גזענות ופגע בנכס במזיד שלא כדין", נכתב בכתב האישום.

בנוסף, מואשם אלקיים בעבירות של היזק בזדון וחבלה במזיד ברכב במקרה אחר שבו הותקפו אוהדי קבוצת הפועל תל אביב בתום משחק בין שתי הקבוצות באצטדיון טדי.

הפרקליטות העבירה לבית המשפט בקשה להורות על מעצרו של הנאשם או לשחררו בתנאים מגבילים. "העבירות המיוחסות לו ונסיבות ביצוען מקימות חשש סביר, ששחרורו יסכן את בטחון הציבור", נכתב בבקשת הפרקליטות.