הסדר טיעון עם דן כהן: יודה בשוחד ויישלח ל-6 שנות מאסר

הפרקליטות הגיעה להסדר טיעון עם השופט לשעבר שנמלט לפרו והוסגר לישראל. לפי ההסכם, יודה כהן בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים ושיבוש הליכי משפט. הצדדים יבקשו מבית המשפט להטיל עליו עונש של 6 שנות מאסר, חילוט של 4 מיליון שקלים וקנס של 6 מיליון שקלים

כהן. נמלט והוסגר לישראל (חדשות 2)

פרקליטות מחוז ת"א הגיעה היום (ג') להסדר טיעון עם השופט לשעבר דן כהן, שהואשם בקבלת שוחד, נמלט לפרו והוסגר השנה לישראל. לפי ההסדר, כהן יודה בכתב אישום מתוקן בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, ובשיבוש מהלכי משפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהסדר הטיעון סוכם כי הצדדים יעתרו לבית המשפט בבקשה להטיל על כהן עונש מאסר של 6 שנים, שמתוכו תנוכה תקופת המעצר של השופט לשעבר בארץ ובחו"ל. כמו כן יבקשו חילוט של 4 מיליון שקלים, קנס בסך 6 מיליון שקלים, ומאסר על תנאי לתקופה שתהיה בהתאם לשיקולו של בית המשפט.

לפני שלושה חודשים וחצי הוסגר ארצה מי שהיה שופט בית המשפט המחוזי ולאחר מכן דירקטור בחברת חשמל. הוא הואשם, בין היתר, כי בשעה שכיהן כדירקטור בחברת החשמל, קיבל שוחד מחברת סימנס באמצעות מנכ"ל החברה דאז, אורן אהרונסון, בתמורה לקידום עסקאות רכישה בין סימנס לחברת החשמל.

כהן: "אם עברתי עבירות, עליי לתת את הדין"

בשנת 2009 הוגש נגד כהן כתב אישום בחשד לקבלת שוחד של עשרות מיליוני שקלים, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד ומרמה והפרת אמונים של עובד ציבור. סעיפי האישום שיוחסו לכהן, נגעו למעשיו בעת שכיהן כדירקטור בחברת החשמל לאחר שפרש מעבודתו כשופט בבית המשפט.

רגע לפני שנחתם איתו אז הסדר טיעון, ברח השופט לפרו. רק בחודש מארס האחרון הוא הוסגר לישראל. "הכוונה שלי הייתה בכל השנים לחזור לארץ ולהגיע להסדר", אמר השופט לשעבר בבית המשפט לאחר הסגרתו, והדגיש את מידת הנזק שנגרמה לו כתוצאה מהפרשה שהביאה, לטענתו, לפגיעה בשמו הטוב. "זה מה שגרם לי לרצות לבוא לארץ. אם עברתי עבירות, רציתי לתת את הדין על מעשיי ולשלם ביוקר".