משפחת מעוז זועמת על ביהמ"ש: פרסום השחזור השקרי - פוגעני

לאחר שהתיר בית המשפט, בהסכמת הפרקליטות והסנגוריה, את פרסום שחזור הרצח של נח ונורית מעוז בידי בנם, דניאל, שהורשע במעשה - הביעו קרוביו של האחרון תרעומת לנוכח החלטת ביהמ"ש לפרסמו: "זהו חוסר התחשבות מוחלט במשפחה"

"פרסום פוגעני" (חדשות 2)

שעות ספורות לאחר פרסום התיעוד שבו נראה דניאל מעוז, שהורשע ברצח הוריו, כשהוא משחזר באופן שקרי את אירועי היום הנורא - זועמים אחיו של מעוז על החלטת בית המשפט להתיר לפרסום את הסרטון. "מדובר בפרסום פוגעני של שקרי הנאשם, מבלי שנשמעה עמדת המשפחה בנוגע לפרסום", אומרים בני המשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האחים לא יודעו בכלל", סיפרה דנה פוגאץ', יושבת-ראש מרכז נגה לנפגעי עבירה, שמייצגת את המשפחה. "אין צורך להכביר במילים עד כמה הם נפגעו מהמעשה, ומי שפוגעת בהם היא למעשה מערכת המשפט".

פוגאץ' הוסיפה כי מדובר ב"חוסר התחשבות מוחלט במשפחת הקורבנות". לדבריה, האחים מעוז לא האמינו שהפרקליטות עצמה, שניהלה את התיק, לא תטרח להודיע להם על הבקשה להתיר את פרסום התיעוד. "חבל שבמדינת ישראל ההיבט הצהוב של הפשע עדיין חשוב יותר מחייהם של אלה שנשארו מאחור", סיכמה פוגאץ'. 

"רצח את אבא ואמא בשביל כסף"

אחד המשפטים הדרמטיים ביותר בתולדות המדינה הגיע בשבוע שעבר לסיומו, עם הרשעתו של דניאל מעוז ברצח הוריו ועונש המאסר שנגזר עליו - שני מאסרי עולם. עבור שלושת אחיו של דניאל, השנתיים האחרונות, במהלכן התקיים משפטו, היו שרשרת של טרגדיות. "הוא רצח את אבא ואמא שלנו בשביל כסף", סיפר ניר, אחיו של דניאל, בריאיון לאולפן שישי. "מדובר ברוצח פסיכופת".

"התקשרו אליי מהעבודה של אבא שלי ואמרו שהוא לא הגיע", משחזר ניר את היום בו נמצאו גופותיהם של הוריו בדירתם בירושלים. "חייגתי לאבא ולאמא שלי והם לא ענו. התקשרתי גם אליו, לרוצח הזה והוא שיחק משחק, עשה הצגה. הוא היה נשמע מופתע בטלפון. החלטתי שאני מתחיל לנסוע לבית ברמות. אני מתקרב לעלייה לרמות ובמצב הזה כבר הייתי בכזו אימה שאני חושב שכמעט גמגמתי. אמרתי לדניאל שיישאר איתי על הקו כדי שאעדכן אותו מה קורה".

תמונות הוריו הדקורים, שמצא זה לצד זה בתוך שלוליות הדם כבר הודחקו, אבל ניר מעוז עדיין לא מצליח לשכוח את הריח כשנכנס לדירתם בירושלים. "היה ריח כזה של אקונומיקה שיצא מהבית כמו בום. זה היה ממש כמו הדף לפנים מרוב שהיה שם ריח חזק של חומרי ניקוי", מספר ניר על רגעי האימה, "דניאל עדיין היה איתי על הקו. אני נכנס פנימה וצורח והוא עדיין איתי על הקו".

באותו הרגע הבין ניר שאחיו התאום הוא רוצח. "ישבתי בבית של השכנה, כולי רועד. עברה כבר שעה וחצי לפחות מהשיחה הראשונה שלי איתו בטלפון. אנשים התחילו להגיע מתל אביב וממקומות רחוקים. אותם בני משפחה וחברים הגיעו לפניו. אני לא יודע מה הוא עשה בזמן הזה, אולי השמיד ראיות והחליף בגדים. כשהוא הגיע, קמתי אליו כדי לחבק אותו. והוא היה נראה לי מאוד שליו, כאילו כלום לא קרה. הוא מחבק אותי ושואל אותי 'ניר מה קרה?'. היה בטון שלו משהו מאוד מוזר".