שנתיים וחצי מאסר לישראלי שהתגייס לכוחות המורדים בסוריה

בית המשפט גזר עונש מאסר על תושב טייבה שהורשע בקיום מגע עם סוכן זר בעקבות הצטרפותו לשורות המורדים נגד אסד. השופט נימק בהחלטתו את העונש הקל יחסית שהוטל על הנאשם ואמר כי "הוא סירב לבקשות המורדים לבצע פיגועי התאבדות בישראל"

הצטרף למורדים, מסארוה (AP)

בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום שנתיים וחצי מאחורי סורג ובריח על תושב טייבה בן 29 שהסתנן לסוריה על מנת לסייע למורדים בלחימתם נגד שלטונו של הנשיא בשאר אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השופט אברהם טל הרשיע את חיכמת מסארוה בעבירות של קיום מגע עם סוכן חוץ, יציאה שלא כדין ואימונים צבאיים אסורים. את עונש המאסר הקצר יחסית נימק השופט בגזר הדין: "הנאשם סירב לבקשות המורדים לבצע פיגועי התאבדות בסוריה ובישראל. יש לזקוף לקולת העונש את הזמן הקצר יחסית שבו שהה בחברת המורדים - שישה ימים".

"מבלי להתעלם מחומרת התנהגותו של הנאשם, הרי יש לזקוף לזכותו את המאמצים שעשה יחד עם בני משפחתו כדי לחזור ארצה, את הודאתו המיידית שחסכה עדויות חוקרי שב"כ ואת החרטה שהביע על התנהגותו", הוסיף השופט.

מסארווה נכנס לסוריה בחודש מרס האחרון דרך הגבול הטורקי, על מנת להצטרף למאמץ המלחמתי ולאתר את אחיו שחבר גם הוא לכוחות הלוחמים מספר חודשים קודם לכן. הוא שהה בסוריה בבסיס של יחידה מיוחדת של המורדים למשך כשבוע, במהלכו נפגש עם מספר שבויים מצבא סוריה והביע רצון להשתתף בפעילות מבצעית.

מכתב האישום שהוגש לפני כשלושה חודשים עלה כי בן ה-29 נטל חלק בהקמת מחנה אימונים צבאי שאמור היה לשמש את האופוזיציה הסורית ובמקביל, הודרך והתאמן בתפעול כלי נשק שונים. שבוע לאחר שהצטרף לכוחות, הוא החליט לעזוב את היחידה הצבאית כי "לא ענתה על צפיותיו הלוחמניות", לדבריו. גם הלחץ המשפחתי עזר ומסארוה חזר לטורקיה ויומיים לאחר מכן טס חזרה לישראל, אז נעצר על ידי כוחות הביטחון בנמל התעופה בן גוריון.