היועץ המשפטי לממשלה: הארכת השירות לנשים - תקינה מבחינה משפטית

בדיון, שנערך בהשתתפות גורמי הצבא ונציגי משרדי האוצר והמשפטים, הציג עו"ד יהודה וינשטיין את עמדתו בנושא ואמר כי הסוגייה "הינה בת הגנה" מבחינה משפטית. השבוע המליץ וינשטיין לצה"ל לגבש תכנית קונקרטית שתצביע על האופן שבו הארכת משך השירות לנשים תוביל לאיוש הולך וגדל שלהן במערכים השונים

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הציג היום (ה') בוועדת השרים לשוויון בנטל את עמדתו ביחס להסדר המשפטי המתגבש בנוגע להארכת השירות הצבאי לנשים, ואמר כי הסוגייה "הינה בת הגנה" במסגרת חוק הגיוס החדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיון, שנערך בהשתתפות גורמי הצבא, נציגי משרדי האוצר והמשפטים, מנהלת הרשות לקידום מעמד האישה ונציגת נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה, ובמסגרת חוות הדעת של היועץ וינשטיין לא הוכרעה סוגיית הארכת שירותן של נשים בשירות צבאי - והושהתה עד לאחר קיומו של דיון בסוגייה בהשתפות צה"ל ומשרדי הממשלה הנוגעים לדבר.

השבוע, לקראת גיבוש הצעת ההחלטה המשלימה להסדר החקיקתי בנושא, ביקש היועץ המשפטי לממשלה מאנשיו לציין בפני ועדת פרי את המלצתו להטיל על הצבא לגבש תכנית קונקרטית שתצביע על האופן שבו הארכת משך השירות לנשים וצמצום הפער במשכי השירות יוביל, הלכה למעשה, לאיוש הולך וגדל של נשים במגוון תפקידים שאיושם על ידי נשים כיום הוא מצומצם. בנוסף, ביקש וינשטיין כי תגובש תכנית שתבטיח את שילובן של נשים גם בתפקידי הקצונה הבכירה בצה"ל.