אישום: עורך דין מטייבה סייע לפעילי חמאס וג'יהאד הכלואים בישראל

כתב אישום חמור הוגש נגד יאזיד גשברה, עו"ד מטייבה המואשם שהחדיר טלפונים סלולריים לאסירים פעילי חמאס וג'יהאד בבתי כלא בישראל תמורת עשרות אלפי שקלים. "העו"ד ניצל את מעמדו ואת האמון שניתן בו", אומרים בפרקליטות

עו"ד גשברה, היום בבית המשפט (פוראת נאסר)

הותר לפרסום כי לבית המשפט המחוזי בנצרת הוגש היום כתב אישום חמור נגד יאזיד גשברה, עורך דין מטייבה בשנות ה-40 לחייו, ושני פלסטינים מהשטחים המואשמים בהברחת טלפונים סלולריים לפעילי ג'יהאד וחמאס המרצים את עונשם בבתי כלא בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

מכתב האישום נגדם עולה כי השניים סיפקו לעורך הדין את הטלפונים הסלולריים והוא העביר אותם לפעילי הטרור בכלא - זאת בתמורה לעשרות אלפי שקלים שקיבל מהם. אחד הפעילים שאליהם הועברו המכשירים הסלולריים מרצה עונש של 26 שנות מאסר.

"מדובר בעבירה קשה מאוד שפוגעת בערכיה של מדינת ישראל", אמר בדיון השופט דני צרפתי. "עורך הדין ניצל את מעמדו ואת האמון שניתן בו", הוסיפה נציגת הפרקליטות, עו"ד אילנה ירושלמי.

סנגורו של גשברה, "הוא מכחיש" (פוראת נסאר)

עורכי דינו של גשברה, אשרף חטיב ואמנון זכרוני, מסרו כי מרשם מכחיש את כל המיוחס לו. בני משפחתו הכחישו אף הם את האישומים הקשים המיוחסים לו. "בני לא קשור לסיפור הזה", אמרה אמו לחדשות 2 באינטרנט. גשברה עצמו סירב לענות לשאלות עם הגיעו לדיון בבית המשפט. ס

עיפי האישום המיוחסים לעו"ד גשברה: קשירת קשר לביצוע פשע, התארגנות בלתי חוקית, תמיכה בארגון טרור והכנסת חפץ בלתי מותר לבתי הכלא.