חייל מואשם: צילם חיילות מתקלחות - והפיץ בין חבריו ליחידה

כתב אישום הוגש נגד חייל צה"ל בדרגת סמ"ר, לאחר שצילם סרטונים של בחורות בעודן מתקלחות במקלחות שדה. לחייל מיוחסים שש עבירות של חדירה לפרטיות. ייתכן שהחברים גם יואשמו

צילם והפיץ. אילוסטרציה (מאור רוזנשטיין)

מעשה לא חיילי: לבית הדין הצבאי הוגש כתב אישום נגד חייל בדרגת סמ"ר, אשר מייחס לו שש עבירות של פגיעה בפרטיות ועבירה נוספת של ניסיון לפגיעה בפרטיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

על פי המתואר בכתב האישום, צילם החייל באמצעות מכשיר הטלפון הנייד שלו סרטונים ותמונות של שלוש חיילות מהיחידה בה הוא משרת ברגעים אינטימיים. הוא תיעד אותן מתקלחות במקלחות שדה בשטח, דרך חור בקיר המבנה, זאת ללא ידיעתן וללא הסכמתן.

בהמשך הפיץ החייל, כך על פי כתב האישום, את הסרטונים והתמונות של החיילות במערומיהן למספר חיילים ביחידה, ביניהם גם אנשי קבע. עניינם של המעורבים במקרה עודנו מצוי בבחינת התביעה, וייתכן כי יוגשו כתבי אישום נוספים.

לפני חודש: רופא הואשם באונס חיילת

לפני חודש הגישה הפרקליטות הצבאית כתב אישום נגד רופא צבאי בגין אונס חיילת והטרדה מינית של חמש חיילות נוספות שהגיעו אליו לטיפול במרפאת הבסיס. על פי האישום, "המעשים בוצעו תוך מרמה מצדו לגבי מהות המעשה שביצע, והצגתו כחלק מן ההליך הטיפולי".

בהחלטת בית הדין הצבאי, נאסר על הנאשם לטפל בחיילות או לבדוק אותן בשלב זה. "במקביל להתנהלותה של החקירה, הושעה הנאשם מתפקידו. עניינו יתברר במהלך המשפט בפני בית הדין הצבאי", צוין.

האיש, אזרח עובד צה"ל, נעצר בחודש פברואר, אז מילא את תפקידו בפיקוד מרכז. מחקירת מצ"ח שהתנהלה בעניינו עלה החשד כי ביצע בחיילות שהגיעו לבדיקות שגרתיות עבירות אינוס ומעשים מגונים. ממצאי החקירה הועברו לידי תובעי הפרקליטות הצבאית, שהגישו כתב אישום חמור נגד הרופא.

חקירת הפרשה החלה בדצמבר האחרון, בעקבות תלונות שהתקבלו נגד הרופא. הוא הועסק בצבא כאזרח עובד צה"ל והוצב ביחידה בעוצבת "עידן" של פקמ"ז.