משפטו של צבי בר יידחה לאחרי הבחירות

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב צבי גורפינקל קבע כי משפטו של ראש עיריית רמת גן, יידחה עד לאחר הבחירות המקומיות משום שטרם הורשע בפלילים. השופט גורפינקל: "זכותו של בר להתמודד כראוי". עם זאת, ההחלטה תלויה בפסיקת בג"ץ - שידון בנושא בעוד שבועיים

בית המשפט המחוזי בתל אביב הפתיע הבוקר (ב') כשקיבל החלטה המנוגדת להמלצת היועץ המשפטי לממשלה והודיע על דחיית המשפט בעניינו של ראש עיריית רמת גן צבי בר, שהואשם בקבלת שוחד, עד לאחר הבחירות לרשויות המקומיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך דיון שהתקיים הבוקר, שאל השופט צבי גורפינקל את בר האם בכוונתו להתמודד בבחירות הקרובות שיתקיימו בסוף אוקטובר. בר ענה לו שכן, ולאחר מכן הסביר השופט כי משום שבר עדיין לא הורשע, הוא מבקש שלא להפריע במערכת הבחירות ולכן ייקבעו הדיונים הבאים רק אחרי הבחירות לראשות עיריית רמת גן.

"זכותו של בר להתמודד כראוי", אמר השופט גורפינקל במהלך הדיון. "שאלת בחירת ראש רשות היא עניינו של הציבור הבוחר ולא עניינו של בית המשפט הפלילי, כל עוד לא ניתנה הכרעת הדין".

בעוד כשבועיים אמור בג"ץ לדון, בהרכב של שבעה שופטים, בעניינו של בר ולהחליט האם עליו להפסיק את כהונתו בראשות העירייה. בעבר, קבע היועץ המשפטי לממשלה כי "המשך כהונתו של צבי בר, לוקה בחוסר סבירות קיצונית".