חיילים תועדו מייצרים מטעני חבלה

יש חיילים שעוסקים בהרכבה ופירוק של חומרי חבלה, אבל אלו שבכתבה הזו הפכו את זה להשלמת הכנסה. שני חיילים בסדיר שעסקו בהכנת מטענים בכוונה למכור אותם לגורמים עברייניים נעצרו, לאחר שהופללו בידי סכון משטרתי סמוי. המעבדה שלהם הוקמה בצמוד לגן ילדים. צפו בתיעוד

"איך אמרו ב'הבורר', אקדחים זה אאוט לבנת חבלה זה אין סיליקון סיליקון סיליקון". גם בסטנדרטים של עולם הפשע, מכירת מטעני החבלה הזו היא יוצאת דופן. המוכר הוא חייל בן 20, תושב שדרות. הקונה הוא סוכן משטרתי סמוי של ימ"ר לכיש. החייל הובא היום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, לדיון בהארכת מעצרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם אתה רוצה תגיד כן אני אכין לך אחד ניסיון", הוקלט החייל אומר לסוכן, ששואל "כמה זמן לוקח לך להכין?". החייל משיב: "צריך שבוע", ונשאל: "מה התקציב, כמה עולה? תכין אחד כזה שיהיה סבבה. יש אחד חייל, מחפשים אותו, קשה להגיע אליו".

במשך חודשים רבים עסקו החייל ושותפו, גם הוא חייל בסדיר, בייצור מטעני חבלה במעבדה אותה הקימו השניים במחסן בחצר ביתם בשדרות. מטענים, שנועדו על פי החשד, לשימושם של ארגוני פשיעה.

מעבדת המטענים ממוקמת בלב שכונת מגורים, בסמוך לגן ילדים. ניתן רק לשער איזה אסון היה עלול להתרחש אם כתוצאה מתקלה או טעות, אחד המטענים היה מתפוצץ.

השניים לא הסתפקו רק בהכנת מטענים. במקרה אחד לפחות, אחד הנאשמים הניח מטען חבלה ברכבו של צעיר איתו הסתכסך, ורק במזל איש לא נפגע

במשך חודשים אסף הסוכן המשטרתי ראיות מפלילות כנגד השניים. לפני מספר שבועות הם נעצרו ובחקירתם הודו ברוב ההאשמות המיוחסות להם.

בשבוע שעבר, בתום חקירה של חודשים רבים הוגש נגדם כתב אישום חמור על ייצור וסחר של מטעני חבלה.