מכתב הנאנסת לשופטים: "הרגשתי חטופה"

לאחר גזר הדין ששלח את אחמד בני ג'אבר לרצות עונש של 30 שנות מאסר, נחשף המכתב ששיגרה קורבן האונס בגן העיר לשופטים - בטרם קיבלו את החלטתם. "מה שהיה שם - אף אחד לא יבין", כתבה. "אני כותבת לכם עם דמעות בעיניים. אני מפחדת להסתובב ברחוב"

האנס בגן העיר בתל אביב, פלסטיני מהשטחים, ירצה עונש חסר תקדים של 30 שנות מאסר. במכתב שכתבה פנתה הנאנסת לשופט ואמרה כי היא מרגישה כנפגעת פעולת איבה. הערב (ד') פורסם במהדורה המרכזית הנוסח המלא שכתבה ובו שיתפה בסיוט שעבר עליה ועל החבר שלה - גם הוא קורבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רגע לפני שבית המשפט קבע את העונש, פנתה הנאנסת וכתבה בכתב ידה: "לפני שאתם חורצים את דינו של הרוצח שגרם לי כל כך הרבה סבל והרס לי הכל, אני מבקשת שתקשיבו גם לי".

"אני מרגישה שנכלאתי שם במשך שעות ארוכות ושזה היה מעבר לאונס", תיארה את האירוע המזעזע. "הרגשתי חטופה שם. הוא עקב אחרינו בשביל להתעלל בנו. מה שהיה שם אף אחד לא יבין חוץ ממני. התחושה של ההשפלה, המכות והצעקות תישאר בליבי תמיד".

היא הוסיפה לפרט את רגעי האימה שעברו עליה ועל בן זוגה. "זה היה יכול להיות הרבה יותר גרוע. הוא רצה להביא עוד שלושה פלסטינים שיתעללו בנו. התחננו שלא יביא", ציינה. "אני מפחדת להסתובב ברחובות. גם בצהריים, גם בבוקר וגם בערב. כשאני רואה אדם שחום - אני מיד נרתעת ומתקשרת לחברה".

"אני לא יכולה להסביר עד כמה נורא מה שחווינו שם", המשיכה. "אני כותבת לכם עם דמעות בעיניים. הוא היה עם המון רוע, שליטה וכוח עלינו וכשחשבנו שזה נגמר - הוא המשיך להתעלל בנו. הוא השפיל אותי בתור אישה וזה לא היה רק לשם סיפוק מיני. אני מבקשת שתתייחסו לדברים שכתבתי כאן בגזר הדין ותתנו לקול שלי מקום של כבוד".

"מסכת חריגה של מכלול עבירות מין קשות"

הבוקר גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב 30 שנות מאסר על אחמד בני ג'אבר, פלסטיני בן 22 שהורשע לפני כמה חודשים בביצוע האונס המחריד של נערה בחניון גן העיר ותקיפה מינית של בן זוגה. ג'אבר הורשע במסגרת הסדר טיעון, והודה בכתב אישום מתוקן בשורה של עבירות מין חמורות. בית המשפט קבע שהוא ישלם פיצויים בסך 258 אלף שקלים למתלוננת וסכום זהה למתלונן.

"בחיפושינו אחר תקדימים לא מצאנו מסכת כה חריגה של מכלול עבירות מין קשות שכאלו", ציינו השופטים נורית אחיטוב, רענן בן יוסף ומרים דיסקין, לפני שגזרו את דינו של ג'אבר. "מדובר במעשה שרמת האכזריות וההתעללות של הנאשם עומדת על המדרג הגבוה ביותר. מסכת בלתי פוסקת של עבירות מין קשות, ביזוי והשפלה, הוא כפה עליהם לבצע עבירות מין אחד בשני תוך הפעלת אמצעי הפחדה ואלימות ותוך שאינו מגלה חמלה וצלם אנוש".  

השופטים, שקיבלו את ההחלטה פה אחד, הסבירו אותה ואמרו כי "בבואנו לקבוע את מתחם הענישה ההולם, אנו משווים לנגד עינינו את ייחודו של האירוע ואת נסיבותיו החריגות ויוצאות דופן. לא נרחיק לכת אם נאמר שמדובר באירוע המעורר בעתה ופלצות. מדובר במסכת מתמשכת ובלתי פוסקת של עבירות מין קשות וחמורות של מספר מעשי אונס, מעשי סדום ומעשים מגונים תוך התעללות, ביזוי והשפלה. מעשי עבירה קשים ומתמשכים שבוצעו באטימות וברוטאליות חסרות תקדים בשני המתלוננים".