פרסום ראשון: מאבטח הרמטכ"ל לשעבר בדרך הביתה

המדינה החליטה שלא לערער על שחרורו של ארז אפרתי, מאבטח הרמטכ"ל לשעבר שהורשע בניסיון לבצע מעשה סדום בצעירה לפני מספר שנים. המשמעות: אפרתי צפוי להפוך בקרוב מאוד לאדם חופשי

בדרך לחופש, אפרתי (פלאש 90)

היועץ המשפטי לממשלה באמצעות פרקליטות מחוז צפון החליט שלא להגיש ערעור על ההחלטה לקצר את עונשו של ארז אפרתי, מאבטח הרמטכ"ל לשעבר, שהורשע בניסיון לבצע מעשה סדום בצעירה ונידון לשמונה שנות מאסר. המשמעות של ההחלטה: אפרתי ישתחרר בקרוב מבית הכלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שהוחלט שלא להגיש ערעור על קיצור עונשו של אפרתי, מבקשת המדינה דיון נוסף בתנאי שחרורו, דבר שלא צפוי להקשות עליו בדרך אל מחוץ לכותלי בית הסוהר. "הוחלט שלא להגיש עתירה על החלטת הוועדה ולהורות על שחרורו המוקדם של המשיב", נכתב בהחלטת הוועדה.  

ההחלטה התקבלה חרף עדותה המצמררת של המתלוננת, שדרשה שלא לשחרר את האיש שלדבריה, הפך את חייה לגיהנום. "קוראים לי י', אני בת 27, לפני חמש שנים הותקפתי על ידי ארז אפרתי, היה לי חשוב להגיע היום כדי שתשמעו אותי", אמרה המתלוננת בדיון שהתקיים לפני כשבוע. "בתקופה הזו היה לי מאוד קשה לצאת מהבית, ללכת לבד בלילה, אני עדיין לא הולכת לבד בלילה אלא בליווי, יש תקופות שהן קשות יותר קשות".

מולה התייצב אפרתי, שהביע צער עמוק על הפיזי והנפשי שגרם לה. "אני מרגיש שאין לי איך לתקן את מה שעשיתי, אין לי איך להטיב איתך", אמר לה ופרץ בבכי. "אני מבקש מהוועדה - אפשרו לי לחזור הביתה, לורד שמחכה לי שנים, לבן שלי, לקחת אחריות גם בזה, אני אעבוד, אני אקח אחריות במעשים ואשלם כסף כל חודש על הפיצוי האזרחי".

אפרתי וזוגתו, ארכיון (פלאש 90)

אל ועדת השחרורים הועבר גם מכתב מזוגתו של אפרתי, ורד אלי שבמשך חמש שנים מחכה לארוסה יחד עם בנם המשותף שנולד בתקופת מאסרו. "אין לי ספקות לגבי ארז כאבא, כבעל, כאזרח למופת שהיה רוב חייו הבוגרים. הוא טעה. הוא שילם. מעולם לא ברח מאחריות. ועכשיו אני מקווה שתוכלו לתת לו הזדמנות לשקם את עצמו איתנו, הוא לא לבד. ט' (בנם המשותף) כבר אומר 'אבא', אני רוצה שיאמר זאת לאבא שלו".

בשנת 2010 נידון אפרתי, ששימש כמאבטחו של הרמטכ"ל דאז גבי אשכנזי, לשמונה שנות מאסר בפועל. הוא הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון עמו בניסיון לבצע מעשה סדום בצעירה שאחריה עקב ואז תקף - לאחר ששתה לשוכרה במסיבת הרווקים שלו. שנתיים לאחר מכן, במהלך משפט הנזיקין שהתקיים נגדו, הודה אפרתי במעשים והביע עליהם צער עמוק. כעת, חמש שנים בלבד לאחר שהורשע, הוא צפוי להיות שוב אדם חופשי.

פרקליטתו של אפרתי, עו"ד רותם טובול, מסרה בתגובה: "קיבלנו את עמדת הפרקליטות, נלמד אותה ונגיב בהתאם. אנו שמחים על ההחלטה שלא לערער. מדובר במי שראוי לשחרור מוקדם".