פרשת "הכדור המרכזי": אבי לוזון לא יועמד לדין

הפרקליטות הודיעה כי בשל היעדר ראיות נגד יושב-ראש ההתאחדות לכדורגל - אין מקום להעמיד את האחרון לדין. בתחילה נחשד לוזון במרמה, הפרת אמונים ושוחד. בפרשה נבדקו חשדות למעילה במיליונים של בכירים בהפועל פתח תקווה בעבר ובהווה

הפרקליטות הודיעה הערב (ג') על סגירת התיק נגד יושב ראש ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, שנחשד במרמה, הפרת אמונים ושוחד בפרשת "הכדור המרכזי" - בשל היעדר ראיות מספיקות להעמדה לדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החלטת הפרקליטות באה בניגוד לדעת המשטרה, שלפיה יש מקום להעמיד את לוזון לדין בגין החשדות שיוחסו לו. פרקליטו של לוזון, עורך הדין אלי כהן, אמר כי ההחלטה הייתה צפויה. "היה לנו ברור שאין בסיס לחשדות - והדבר הוכח".

פרשת "הכדור המרכזי" התפוצצה במאי 2011, אז נעצרו מספר אנשים מעולם הכדורגל ובהם ראשי מועדון הפועל פתח תקווה דאז, תומר סיני, דני לוי וגל חצור בחשד להטיית משחקיה של הקבוצה.

בנוסף, נחקר המאמן יובל נעים, שאימן את הפועל פתח תקווהו בהמשך שימש גם כמאמן בית"ר ירושלים.בהמשך הפרשה, שבמסגרתה לא הוגשו כתבי אישום, נחקר תחת אזהרה יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון.

לאחר זימונו לחקירה, מסרה המשטרה כי לוזון חשוד בעבירות של מרמה, הפרת אמונים וניצול לרעה של כוח המשרה. על-פי ההערכות, עיקר השאלות שהופנו ללוזון על-ידי החוקרים נגעו לשיבוצם של שופטים מסוימים למשחקים בליגת העל.