בית המשפט: הפסיכולוג המוכר ניצל מינית מטופלת

לפני כ-5 שנים פנתה צעירה אל הפסיכולוג גיא דיין לקבלת טיפול נפשי. בין השניים התפתח קשר מיני, ולאחר שהמטופלת התלוננה למשטרה כשבידיה הקלטות בהן הוא מודה ביחסים, הרשיע אותו ביהמ"ש בעבירות מין תוך ניצול יחסי מטפל - מטופל

הפסיכולוג המוכר גיא דיין הורשע הבוקר בקיום יחסי מין עם מטופלת תוך ניצול יחסיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כחמש שנים פנתה צעירה אל דיין לקבלת טיפול נפשי בשל משבר אישי קשה שפקד אותה. במשך כשנתיים הוא טיפל בה,ולאחר שהמשבר התעצם הם קבעו להיפגש מחוץ למרפאה - אז נוצר ביניהם קשר מיני, והם אף עישנו חשיש ביחד. בשלב הזה גם הודיע לה דיין על סיום הטיפול הפסיכולוגי.

"אם אני לוקח מהג'וינט, אז לא תוכלי אף פעם לחזור לטיפול", אמר דיין למתלוננת, על פי הכרעת הדין, בעת שהוא רוכן לנשק אותה.

הצעירה פנתה למשטרה מצוידת בהקלטת שיחות בין השניים, אשר פורסמו בחדשות 2, בהן הוא מודה בקיום קשר מיני עמה.

במהלך המשפט טען דיין כי המפגשים המיניים התרחשו רק לאחר סיום תקופת הטיפול, אך בית המשפט דחה את הסבריו של הפסיכולוג והרשיע אותו בבעילה אסורה בהסכמה, ומעשה מגונה בהסכמה תוך ניצול יחסי מטפל - מטופל.

"המתלוננת הגיעה לטיפול על רקע קשיים בזוגיות וחסכים בחום, אהבה ומגע, כאשר חסכים אלה מסופקים על ידי המטפל, זוהי הוכחה ברורה לניצול", כתב השופט בני שגיא בהכרעת הדין. "גם אם בחר הנאשם להפסיק את הטיפול במתלוננת באופן חד צדדי וללא תהליך ראוי ומפגש מסכם, אין לראות בהודעתו השרירותית כסיום הטיפול".

"מדובר בהכרעת דין תקדימית, בה קבע ביהמ"ש כי יחסי מין בין פסיכולוג, פסיכיאטר או עובד סוציאלי לבין מטופלת במהלך הטיפול, יחשבו תמיד יחסים אסורים שנעשים תוך ניצול תלות נפשית ממשית", אמרו בתגובה בפרקליטות מחוז ת"א. "ביהמ"ש העביר מסר חד וברור לפיו קיום יחסי מין בתקופת הטיפול מהווה חציית קו אדום והסכמה ליחסי המין מצד המטופלת אינה יכולה להיות הסכמה אמיתית".