זוכה שוטר שהואשם בנהיגה בשכרות

כששוטר לשעבר סירב לפנות את הדרך לניידת משטרה, התנגש בניידת נוספת וסירב לבדיקת שכרות – התובע המשטרתי היה בטוח כי התיק סגור. עם זאת, בית המשפט המחוזי בנצרת החליט לזכות את הנהג הפוגע, שפוטר מהמשטרה, מכל סעיפי האישום. צפו בסרטון מזירת התאונה

בית המשפט המחוזי בנצרת זיכה מכל אשמה שוטר תושב העיר שפגע דווקא בניידת משטרה. השוטרים טענו כי הוא נהג שיכור ופגע בניידת שהייתה בדרכה לאירוע אחר, לאחר מכן הוא פוטר מהמשטרה. בית המשפט לא קיבל את טענות השוטרים וזיכה אותו מכל סעיפי האישום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עדנאן דיאב, בן 44, שוטר לשעבר במשטרת נצרת נסע ברחוב פאולוס ה-6 בעיר כשמאחוריו נסעה ניידת בנסיעה דחופה, עם סירנה ואורות דולקים. השוטרים קראו לו במערכת הכריזה של הניידת לפנות את הנתיב, אך הוא לא זז. הוא בלם, וחסם את דרכה של הניידת.

לטענת השוטרים, הוא יצא מרכבו כשהוא מראה סימנים שהוא נוהג תחת השפעת אלכוהול, והחל לצעוק על השוטרים שאין להם זכות לחסום אותו וכי הם מפריעים לו בדרכו. הנאשם, שלא היה במדים, השתולל על הכביש ונהג בצורה מסוכנת לטענת השוטרים, שהזמינו תגבורת למקום.

"היה צריך להגיש כתב אישום נגד השוטרים"

הוא חזר לרכבו וחזר לנהוג, אז התנגש עם רכבו בניידת השנייה שהגיעה למקום. את הזירה צילמה את מהתושבות ברחוב מחלון ביתה, לאחר ששמעה צעקות מהרחוב. לאחר האירוע, הוגש נגדו כתב אישום עם שבעה סעיפים שכללו בין השאר נהיגה תחת השפעת אלכוהול, סירוב לבדיקת שכרות ונהיגה במצב שלא מאפשר שליטה ברכב.

ביהמ"ש קבע - הוא זכאי (shutterstock)

בית המשפט כאמור לא קיבל את טענות המשטרה וזיכה אותו מכל הסעיפים, למרות שמפקדיו בתחנה החליטו לפטר אותו מעבודתו. פרקליטו של השוטר לשעבר עו"ד אלאא עתאמנה מטעם הסנגוריה הציבורית אמר לאחר הכרעת בית המשפט כי כתב האישום היה צריך להיות נגד המתלוננים ולא נגד השוטר: "הוכחנו שהשוטרים ניסו להעליל על הנאשם, שהודח מהמשטרה ואף הוגשה נגדו תביעה אזרחית. אנחנו שמחים שבית המשפט קיבל את עמדתו".

הבהרה: חדשות 2 באינטרנט מבקשים להבהיר כי בית המשפט קבע שמר עדנאן דיאב לא היה בגילופין במהלך האירוע נשוא התיק שבו זוכה. אם הדברים הובנו אחרת מנוסחה הראשוני של כותרת הידיעה, אנו מצטערים על כך.